Африканська чума «скосила» свиней в Шляховому

За інформацією 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, відповідне повідомлення надійшло 31 серпня від в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Балтському районі Володимира Глухова.

balta_afrikans_ka_chuma_foto_028-1Свиня утримувалась у домогосподарстві жителя с. Шляхове Миколи Ш., видимі ознаки хвороби проявилися 27 липня, а вже 30 –го господар звернувся до спеціалістів управління з приводу загибелі тварини.
На місце виїхала група оперативного реагування. Було проведено розтин трупа, відібраний матеріал негайно доправлено до науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Києва для дослідження на африканську чуму свиней. 31 липня лабораторія підтвердила діагноз . Незважаючи на вихідний день, в райдержадміністрації відбулося екстрене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії.
Терміново вжито необхідних заходів з локалізації осередку небезпечної інфекції. Оголошено карантин з визначенням трикілометрової зони захисту та 20-кілометрової зони нагляду (м.Балта до цієї зони не увійшло). Введено заборону на переміщення живих свиней, сировини і продукції з них.
Ліквідацією наслідків спалаху чуми в Шляховому займалися 10 працівників 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, які вилучили всіх свиней з домогосподарств, доставили на спеціально визначене місце і спалили.
Довідково. За інформацією Держпродспоживслужби, станом на 15 липня з початку року в Україні зафіксовано 14 випадків АЧС в різних регіонах, з них 3 випадки у Роздільнянському та Овідіопольському районах Одеської області. До них додалися ще два випадки – в смт Саврань (27 липня) та теперішній – в с. Шляхове.
Торік в Україні зафіксовано 40 випадків африканської чуми свиней.

Наш кор.

Leave a Reply