Балта в умовах карантину

В УСІХ міських аптеках вже певний час немає масок, але фармацевти пропонують брати марлю. З неї можна пошити більш ефективні пов’язки і міняти їх кожні дві години.

Відсутні антисептики, є попит на спирт, перекис водню, гліцерин. Ранком 17-го лише у двох аптеках був повний набір цих складових для самостійного виготовлення антисептика (рецепти читайте на 7-й стор.). Ввечері цих лікарських засобів вже не було. Але, як запевняють, їх завезення в усіх аптеках відбувається регулярно: у деяких навіть щодня або через день. Тому є сподівання, що запаси поповнюватимуться.

Важливо! В аптеках в достатній кількості є жарознижуючі засоби. Відвідувачі переважно купують ліки від хронічних захворювань (серцево-судинних, астми тощо). Як запевняють фармацевти, все є в наявності. Цікаво, що засоби дезінфекції (біодез, хлоргексин, бланідаз та перекис водню) можна придбати й у ветеринарній аптеці. Тут черг немає.

На ринку людей не поменшало. За словами директора КП «Ринок» Олександра Анастасова, підприємство працюватиме в звичному режимі, адже торговельна площа в основному розміщена у відкритому просторі. Є обмеження для молочного та м’ясного корпусів: продавцям рекомендують розміщуватись на відстані 1,5-2 метри, аби не виникало скупчення людей. Якщо такої вимоги не дотримуватимуться, будуть вживатися більш жорсткі заходи аж до закриття.

В магазинах зранку 17-го березня нетипово розбирали хліб (на сухарі!) переважно люди похилого віку. Але зранку 18-го головний продукт вже був знову на полицях.

17-го було введено обмеження для відвідувачів банків: до зали пропускають одночасно лише певну кількість осіб, аби не було скупчення. Для балтян це стало новиною, тому зранку біля дверей вишикувалися черги. До обіду вони поменшали. 18 березня двері непродуктових магазинів виявилися зачиненими, на багатьох висіли таблички про можливість обслуговування онлайн. Закриті й заклади сфери побутового обслуговування (перукарні, кафе тощо).

18-го до 12-00 ще ходив автотранспорт місцевими маршрутами. Автобуси на Одесу, Київ, Вінницю вже не пішли…

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply