17 лютого відбулося засідання 37–ї сесії Балтської міської ради, на якому розглянуто 67 питань, більшість з яких стосувалася управління земельною та комунальною власністю. Всі вони детально обговорювалися під час засідань постійних депутатських комісій, тому ухвалення рішень проходило швидко, частина – пакетним голосуванням.
Перед початком роботи сесії до присутніх звернувся голова Подільської районної військово-цивільної адміністрації Михайло Лазаренко, який спростував чутки про те, що в країні не буде кому проводити весняно-польові роботи, бо в армію заберуть всіх «до останнього механізатора».
— Хочу заспокоїти аграріїв Подільщини, що такого не буде: призов відбувається згідно з графіком. Всім офіційно оформленим підприємствам, які офіційно сплачують податки, чітко виплачують заробітну плату, а також допомагають Збройним Силам України, ми гарантуємо, що по кожному механізатору, кожному військовозобов’язаному, якого мають призвати, знайдемо компромісні рішення. Ви знаєте, що згідно із законодавством тільки 50% ми можемо резервувати. Але людей, які критично потрібні для виконання сільськогосподарського циклу робіт, тобто – механізаторів, водіїв, операторів оприскувачів, комбайнерів, ми зможемо забезпечити для проведення весняно-польових та літніх робіт, – зазначив він, зауваживши, що «основна війна для аграріїв відбуватиметься весняної пори року», коли триватиме боротьба за врожай. А весна, за його словами, буде важкою, снігу, морозів, а отже й вологи, було недостатньо. Озимі культури погано розвинуті, тому дуже багато залежатиме від погодних умов. Тому попереду у аграріїв – непрості справи.
У своєму зверненні до присутніх, Михайло Лазаренко також порушив й питання важливості здорового харчування дітей.
— Хочу зауважити, що харчування дітей, підвезення дітей, температурний режим у закладах мають відповідати діючим на сьогодні стандартам та є пріоритетними. Здоров’я нації – це, в першу чергу, наші діти. Богу дякувати, дякувати Збройним Силам України та нашим енергетикам, рівень подачі електроенергії на сьогоднішній день вирівнявся. У всіх громадах є генератори, які забезпечують котельні для подачі теплової енергії, – сказав Михайло Лазаренко і, звертаючись до депутатів та керівників навчально-виховних закладів, попередив, що харчування дітей має бути не за залишковим, а за першочерговим принципом. За його словами, під час перевірок дитячих та освітніх закладів на територіях громад району було виявлено низку порушень. Як результат, у деяких громадах вже прийнято кадрові рішення. Очільник району назвав Балтську громаду однією з тих, на які рівняються, але питанням харчування дітей і тут має бути приділено більше уваги.
Балтський міський голова Сергій Мазур запевнив керівника району, що всі зауваження та пропозиції взяті до уваги та будуть ретельно опрацьовані.
Серед рішень, прийнятих на сесії – затвердження Програми створення страхового фонду документації м. Балти, внесення змін до бюджету громади на 2023 рік та технічні – до Програми соціальної підтримки населення, пов’язані зі створенням нового відділу соціальної політики. Депутати також внесли зміни до цільової Програми сприяння та забезпечення оборони Балтської МТГ на 2022 – 2024 роки, внесені на підставі клопотань 4-х військових підрозділів Міноборони України. Напрямок – матеріально-технічне забезпечення, обсяг коштів, передбачених на 2023 рік – 6573 тис. грн., на 2024-й – 2 млн. Фінансування відбуватиметься в межах фінансового ресурсу, наявного в бюджеті громади.
Погоджено й пропозиції відділу архітектури, містобудування та капітального будівництва щодо внесення змін до містобудівної документації «Генеральний план міста Балта Одеської області» та «План зонування території міста Балта».
Після завершення сесії, відбулося засідання профільної комісії з питань освіти і бюджету, де, за словами міського голови, у закритому форматі спільно з керівниками шкіл та старостами обговорили питання освітньої субвенції, а також шляхи вирішення проблем, які виникли в процесі роботи навчально-виховних закладів.
Related Stories
18.08.2023
11.08.2023