Балтська ОТГ першою в області взяла на себе фінансову відповідальність за виплату підвищеної зарплати медпрацівникам

ДЕПУТАТИ міської ради прийняли зміни до бюджету. Виступаючи з цього приводу, начальник фінансового управління міської ради Леся Паламарчук зауважила, що в нинішніх умовах найбільш актуальним є питання утримання Балтської багатопрофільної лікарні, виплата обіцяного підвищення заробітної плати медпрацівникам, які мають справу з коронавірусними хворими. За її словами, міськрада першою в Одеській області передбачила додаткові виплати (від 50 до 350 відсотків заробітної плати) медичним працівникам, безпосередньо зайнятим лікуванням хворих на коронавірус, за рахунок місцевого бюджету.

Хоча запропоновані зміни до бюджету Балтської ОТГ були детально обговорені під час засідань постійних депутатських комісій, Леся Паламарчук коротко інформувала про основні аспекти цього обговорення. Зокрема, це стосувалося 660 тис. 300 грн. з державного бюджету, передбачених для відшкодування лікарських засобів хворим на цукровий та нецукровий діабет. Також, враховуючи рішення обласної ради, були зменшені планові призначення (4 млн. 990 тисяч грн.), розподілені з початку року на капітальний ремонт ДНЗ №6 та благоустрій міста.

– З обласного бюджету знято 213 тис. 578 грн., передбачених на капітальний ремонт тротуару по вул. Пушкінській – 86,5 тис. грн. та капітальний ремонт тротуару по вул. Ломоносова – 137 тис. гривень, – пояснила Леся Паламарчук.
Але, за її словами, основним питанням є задоволення клопотання керівництва КП «Балтська міська багатопрофільна лікарня» стосовно забезпечення функціонування закладу до кінця року та виділення коштів Балтському центру ПМСД на заходи з попередження захворюваності на коронавірус та ліквідації наслідків пандемії.

— Дане питання потребує негайного вирішення, аби забезпечити місячну потребу у дезінфікуючих засобах та індивідуального захисту медичних працівників, – зазначила вона. – 1млн. 141 тис. будуть спрямовані на лікарню за рахунок зменшення витрат на оплату праці працівників апарату міської ради та старостинських округів. Балтську лікарню ми прийняли в січні, обрахували повністю кошти, необхідні для її функціонування до кінця року. Відповідного листа направили до райдержадміністрації та районної ради. Ми з міським головою були присутні на минулій сесії райради і доповідали про це. З 1 квітня багатопрофільна лікарня перейшла до другого етапу медреформи і отримує кошти від Національної служби здоров’я України так, як і центр ПМСД. Тобто кожна надана послуга обраховується. Відповідно нараховані кошти за квітень становили 2,6 млн. гривень. Для того, щоб забезпечити середню зарплату 463 медпрацівникам, нам необхідно 4,6 мільйона на місяць. Загальна сума, якої не вистачає нам з квітня по липень становить 19 млн. гривень. Питання потребує вирішення, тому міській, районній та обласній радам потрібно звернути увагу на те, що НСЗУ поки що не забезпечує виплату заробітної плати на вторинному рівні у повному обсязі. Поточні видатки лікарні відповідно до клопотання становлять 5, 3 млн. грн. Це, зокрема, витрати на медичні препарати, лабораторні реактиви, пально-мастильні матеріали, плата за комунальні послуги, оплата пільгової пенсії медпрацівникам тощо. Сума суттєва і для громади, і для району.

Леся Паламарчук запропонувала здійснити перерозподіл коштів, зменшивши видатки на благоустрій міста і сіл громади на 706 тис. грн. Зокрема, на харчування дітей у закладах освіти, які діти не відвідували під час карантину (536,5 тис. грн.) та на капітальний ремонт будинку культури в Бендзарях – 87, 7 тис. гривень. В результаті спрямувати на поточні видатки лікарні 454,9 тис. грн., на забезпечення місячної потреби засобів медичного призначення для боротьби з коронавірусом для центру ПМСД – 146, 7 тис.гривень.

Під час обговорення питання щодо внесення змін до бюджету, міський голова Сергій Мазур інформував про досягнення домовленості з очільниками районної ради та райдержадміністрації щодо розподілу фінансового навантаження на міський та бюджети районної і сільських рад у співвідношенні 80/20 відсотків відповідно.
— На сесії райради пропонувалось 8 відсотків. Цього недостатньо. Повних 4 місяці ми забезпечували видатки лікарні, відкрили інфекційне відділення. Тому сьогодні очікуємо рішення сільрад та райради про 20 відсотків на утримання лікарні, – сказав Сергій Мазур.

Міський голова також розповів про недовиконання бюджету громади майже на 8 млн. гривень через карантинні заходи та пов’язані з цим складнощі в роботі бізнесу. А також висловив подяку тим «небагатьом представникам бізнесу та волонтерам, які підставили плече і не допустили спалаху коронавірусу на Балтщині». Особливі слова вдячності керівника громади були спрямовані на адресу медичних працівників за їх швидке реагування на виклики сьогодення в умовах пандемії. Він назвав головним пріоритетом міської ради забезпечення функціонування медичних закладів.

— Ми до кінця травня ще не вийдемо з карантину і потрібно буде чималий ресурс для того, аби медпрацівники знали, що вони ризикують своїм здоров’ям не за 3 тисячі гривень, а хоча б за середню заробітну плату по району.

Депутати підтримали запропоновані зміни до бюджету та прийняли рішення з більшості питань пакетним голосуванням.

Серед прийнятих рішень – затвердження положення про відділ архітектури та містобудування міськради. Міський голова представив присутнім у сесійній залі новопризначеного керівника відділу Олександра Мартинюка та його колегу Станіслава Стасюка , зауваживши, що відділ вже займається стратегічними об’єктами: полігоном твердих побутових відходів, очисними спорудами та генеральним планом міста. У центрі уваги також -пам’ятники архітектури, історичні будівлі.

Більшість рішень з питань порядку денного депутати прийняли пакетним голосуванням, але не обійшлося й без полеміки , зокрема, стосовно управління земельною власністю. Так, через «бої місцевого значення», під час засідання вже не вперше відбулася словесна «перестрілка» між депутатами міської ради з приводу прийняття рішення щодо виділення земельних паїв мешканцям Оленівки та Кармалюківки за рішенням суду. В результаті голосування для позитивного вирішення питання не вистачило одного голосу.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply