Балтський психоневрологічний будинок — інтернат під фінансовим «прицілом» облради

ДО БАЛТСЬКОГО психоневрологічного будинку-інтернату ще на початку поточного року навідався з візитом представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в південних областях, депутат обласної ради Олександр Остапенко з перевіркою умов утримання понад 200 підопічних закладу, які є недієздатними та потребують особливого догляду. Серед виявлених найболючіших проблем були давно не ремонтовані приміщення, старе обладнання тощо.

Вдруге про будинок-інтернат згадали вже у червні, коли тут було виявлено спалах коронавірусної інфекції. Заклад закрили на карантин, підопічних та співробітників перевірили на зараження.

За словами тво директора будинку-інтернату Максима Янковського, спалах вдалося локалізувати завдяки домашній самоізоляції частини працівників та перебування іншої їх частини на обсервації безпосередньо в інтернаті.

В цілому життєдіяльність закладу забезпечується з дотриманням необхідних вимог. Мало того, банно-пральний комбінат поповнився новим обладнанням: потужною пральною машиною вартістю 120 тисяч гривень та центрифугою (за рахунок внутрішніх резервів).

У самому приміщенні повністю замінено вікна та двері на нові: на ці цілі з обласного бюджету виділено 170 тисяч гривень. Про це повідомив начальник управління обласної ради з питань майнових відносин Віктор Лунгул, який наприкінці минулого тижня побував у психо
неврологічному будинку-інтернаті з метою контролю за витрачанням коштів та вивчення потреб закладу.

— Цього року з обласного бюджету виділено лише 170 тисяч гривень. Управління з питань майнових відносин звернулося до депутатського корпусу обласної ради щодо додаткового виділення фінансування, аби завершити комплекс робіт: капітальний ремонт даху, фасаду головного корпусу, санвузлів, які не знали ремонту ще з 1956 року. З побаченого роблю висновок, що будемо наполягати , аби обласна рада виділила додаткове фінансування Балтському психоневрологічному будинку-інтернату, оскільки його приміщення вкрай потребують капремонту. Сподіваюсь , що встановлені нові вікна та двері слугуватимуть ще й як засіб енергоощадження та є початком оновлення будівлі. Я впевнений, що ми будемо докладати всіх зусиль, щоб зробити всі приміщення будинку-інтернату придатними для проживання людей, які тут знаходяться.

Тво директора будинку-інтернату Максим Янковський зі свого боку запевнив, що й надалі вишукуватиме ресурси для покращення матеріально-технічної бази закладу. Зокрема, у найближчик планах – придбання ще однієї пральної машини, яка замінить стару, що використовується з 1980 року.

Разом з Віктором Лунгулом на території будинку-інтернату побували секретар міської ради Тетяна Матлашевська та представники місцевих ЗМІ.

Начальник управління обласної ради з питань майнових відносин також відвідав кінотеатр «Родина», де поспілкувався з міським головою Сергієм Мазуром. Йшлося про можливість двоповерхової прибудови до приміщення для облаштування гримерок, кімнати обслуговування та шахт-проходів до сцени.

Коментуючи розмову, Сергій Мазур зазначив:

— Важливо відчувати підтримку обласного керівництва щодо реалізації наших конструктивних ідей: в умовах обмеження можливостей, на які вплинула пандемія, є все-таки шанс на втілення значущих для громади проєктів.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply