Балту відвідав перший секретар посольства держави Ізраїль в Україні

Днями відбулася робоча зустріч Балтського міського голови Сергія Мазура та першого секретаря посольства держави Ізраїль в Україні, директора ізраїльського культурного центру «Натів» в Одесі Костянтина Блюза. Обговорювали питання співпраці в культурній та освітній сферах.

Після зустрічі Костянтин Блюз відвідав Савранську синагогу, побудовану в Балті в середині ХІХ століття, яка активно реставрується зусиллями директора Одеського музею Голокосту Павла Козленка та очільника Єврейської громади Балти Вадима Вінярського (на знімку), відповів на кілька запитань нашого кореспондента. — Пане Костянтине, чи можна назвати ваш перший візит до Балти успішним?

— Так. Ми обговорили план цього візиту і прийняли рішення про його здійснення п’ять днів тому. Але для мене це вже великий термін, бо я вступив на посаду 15 серпня. Отже п’ять днів – це п’ята частина моєї каденції. Тому, можна сказати, що я здійснив «заздалегідь» запланований візит. Я дізнався про Балту, її історію буквально кілька тижнів тому. І вирішив приїхати, адже тут буквально з попелу з такою любов’ю, завдяки ентузіастам, відроджується таке феноменальне спорудження – синагога. Тому вважаю, що ми просто повинні їх хоча б морально підтримувати. Те, як реставровано зруйновану будівлю, вражає. І хоча роботи ще тривають, але це вже справжній музей, якийсь вінець творіння. І взагалі ваше місто дуже цікаве. Мені сподобався міський голова – молода, активна людина, дуже відкрита. Ми відразу ж занотували кілька спільних ідей. Що з цього втілиться, час покаже. У нас дуже багато спільного, ми можемо робити чимало, є дуже хороші проєкти, які ми веземо з Ізраїлю і ті, які можна взяти звідси. Ми можемо співпрацювати в галузях освіти, культури, медицини, в області технологій. Я сподіваюся, що вдасться це зробити. Зрозуміло, що потім, коли дійде справа до деталей, все набагато складніше, але на рівні ідей, на рівні того, що я бачу, є чимало можливостей для співпраці.

— Головне знайти зацікавлених в цьому людей…

— Так. Завдяки таким ентузіастам, як пан Козленко, втілюються ідеї в життя. Але, на жаль, багато таких людей знайти не вдасться. Я сподіваюся приїхати сюди знову і за допомогою керівництва міської ради реалізувати для жителів Балти деякі проєкти, які запроваджує наш ізраїльський культурний центр. Крім того є, напевно, божевільна ідея (скоріше на рівні прожекту): знайти місто-побратим в моїй країні. Тому що в Ізраїлі цей рух, який активно діє у всьому світі, почався відносно недавно. Але, чому б ні?!

— Дякую за розмову

Бесідувала Людмила КАЛІНІНА

Leave a Reply