БАЛТІ БУТИ СТОЛИЦЕЮ ПІВНІЧНОГО РАЙОНУ ОБЛАСТІ?

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮЄ ПЕРЕХІД ДО НОВОГО1 ЕТАПУ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ, який передбачає, зокрема, зміну територіального устрою з чітким розмежуванням повноважень та функцій контролю різних рівнівуправління, атакожактивним розвитком форм місцевої демократії.
Дуже схоже на те, що центрами майбутніх районів можуть стати центри госпітальних округів. Якщо так, то у Балти є всі шанси стати столицею укрупненого району на півночі області, який формуватимуть території 8 ОТГ в межах старих Балтського,Колимського, Савранського та Любашівського районів.

Кабінет Міністрів України ініціює перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає, зокрема, зміну територіального устрою з чітким розмежуванням повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активним розвитком форм місцевої демократії. Відповідна інформація опублікована на «Урядовому порталі». Представляючи новий план дій з реформи децентралізації на період до 2020 року, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що більшість змін необхідно закріпити в Конституції і зробити це швидко — аби провести місцеві вибори 2020 року вже на новій законодавчій та територіальній основі. За словами глави Уряду, за 5 років-з 2014-го по 2019-й, Уряду спільно з Парламентом та Президентом вдалося реалізувати перший етап реформи. В Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок — до майже 234 млрд. грн. У власність громад передано 1,5 млн. га земель сільськогосподарського призначення.

Проектом передбачається збереження в Україні адміністративно-територіального поділу на 24 області та Автономну республіку Крим. Але кількість районів в країні скоротиться до ста. Це дозволить закріпити фінансову самодостатність місцевого самоврядування, сформувати ефективну систему управління, упорядкувати систему державного контролю, а також уникнути дублювання функцій.

На «Урядовому порталі»
розміщено карту країни із запропонованим розподілом областей на райони. Зокрема, в Одеській області з 26 районів планують сформувати вісім (більше лише в Донецькій — 10).

Дуже схоже на те, що центрами майбутніх районів можуть стати центри госпітальних округів. Якщо так, то у Балти є всі шанси стати столицею укрупненого району на півночі області, який формуватимуть території 8 ОТГ в межах старих Балтського, Кодимського, Савранського та Лю-башівського районів.

Журналіст Олександр Вельможко з «Південного Кур’єра» детально вивчив карту запропонованого Урядом розподілу областей країни і припустив, що центрами інших семи районів стануть: Ізмаїл — приблизно входитимуть старі Ізмаїльський, Кілійський, Ренійсь-кий, Болградський райони — 12 ОТГ; Арциз або Татар-бунари — приблизно старі Арцизький, Татарбунарський і Тарутинський райони — 12 ОТГ; Білгород-Дністровсь-кий — приблизно старі Біл-город-Дністровський та Са-ратський райони — 5 ОТГ; Південний або Доброслав — приблизно старі Лиман-ський, Березівський, Іванівський та Миколаївський райони — 10 ОТГ; Роздільна — приблизно старі Роздільнянський, Ве-ликомихайлівський і Ши-ряївський райони — 9 ОТГ; Подільськ — приблизно старі Подільський, Окнянсь-кий, Ананьївський, Фрун-зівський райони — 5 ОТГ і місто Подільськ. Біляївка або Овідіополь — приблизно старі Біляївський та Овідіопольський райони.

Leave a Reply