Благодійні вчинки земляка

Українська земля. За всі часи її населяла велика кількість різних племен.Сюди приходили й завойовники, які спалювали населені пункти, вбивали мирних людей.

Не винятком є і наш балтський край. Із століття в століття змінював він свій облік, тут мешкали скіфи, гуни, готи, кімерійці та інші племена. Ці землі входили до складу різних держав. Тут панували литовці, татари, половці, поляки, турки…

В різні періоди свого проживання люди працювали предметами виробництва, використовували зброю. Земля приймала в своє лоно не тільки загиблих та померлих, а й їхні знаряддя праці, зброю. Тож і тепер на різних глибинах зустрічаються знахідки, які розповідають про ті чи інші історичні часи. Так знайдено кімерійський меч поблизу села Гербіне, скіфську золоту вазу в с. Новополь.А скільки колишніх знахідок вивезено з криничанської та інших земель району до приватних колекцій …
В наш час земля продовжує відкривати все нові й нові історичні речі , і ми дуже жалкуємо, що вони вивозяться з нашої місцевості, поповнюють колекції тих, хто не знає нашої історії.

Нещодавно до історичного музею звернувся балтянин В.А. Вінярський з чудовою пропозицією : поповнити колекцію закладу новими експонатами, знайденими в нашому краї. За свої кошти він викупив та передав музею 15 наконечників до стріл, наконечник до списа, знаряддя для ламки льоду та очищення шкіри, сокирку козацьких часів. Це благородний вчинок людини, яка береже історію рідного краю, є патріотом Балтщини.Вадим Аронович допомагає нам в проведенні художніх пленерів, по крихітках збирає відомості про історію, за власні кошти сприяв виходу друком поезій про Балту, записів священиків різних населених пунктів про життя людей, цікаві події. Балтяни, ми, працівники музею, дуже вдячні В.А.Вінярському за такі патріотичні акції.

Було б дуже здорово, якби всі наші жителі цінували і любили свій край, наслідували приклад В.А.Вінярського. Слід і нашій владі замислитись над цим питанням , мати в бюджеті необхідні кошти, щоб можна було поповнювати музей новими цінними експонатами, котрі засвідчують історичні етапи життя людей на цій землі.

  • Директор Балтського історичного музею Петро ТКАЧ.
  • Leave a Reply