Бібліотечні КОНТРАСТИ НА ТЛІ реформ

НА БАЗІ Балтської публічної бібліотеки незабаром запрацює сучасний інформаційний центр з конференц-залою, медіа-центром, абонементом та місцем для відпочинку. За словами завідувачки закладу Ірини Борбели, на ремонт вже виділено з міського бюджету півтора мільйона гривень. У колишньому приміщенні психоневрологічного диспансеру, де тепер міститься бібліотека, доводиться багато чого змінювати, пристосовуючи під належні умови. До того ж на придбання меблів ще знадобиться півмільйона.

Будівельники працюють швидко. Вже замінили вікна на нові енергозберігаючі, укріпили стіни та стелю. Підлогу в холі стелять плиткою, а в приміщеннях майбутніх медіа-центру та конференц-зали планується килимове покриття. Внутрішні облицювальні роботи мають завершити вже до нового року.

МІЖ ТИМ, читацьку аудиторію міста обслуговують й районні дитяча та бібліотеки для дорослих, які знаходяться в Балті. Це, на думку керівництва району, дублює функції Балтської публічної бібліотеки.
В результаті децентралізації, після утворення ОТГ центральна районна бібліотечна система перейшла на утримання до бюджету району. А це чималі кошти. Ситуація ускладнюється тим, що районна бібліотечна система мала б знаходитися поближче до своєї читацької аудиторії (сьогодні це територія семи сільських рад), або бути переданою до ОТГ (останнє – неможливо зробити через неврегульованість законодавства).

Сьогодні над тим, як позбавитись зайвого фінансового баласту і не втратити колектив професійних працівників з багаторічним стажем, розмірковують і в районній раді, і в райдержадміністрації. Як би там не було, але своє професійне свято, зокрема, працівники районної дитячої бібліотеки, які пережили два переселення і тепер перебувають на території колишньої школи №6 (вул. Уварова, 95), зустріли без світла і опалення.Вони переживають за збереження бібліотечного фонду і своїх юних читачів, але з оптимізмом дивляться в майбутнє.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply