БІДІ КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ

31 березня 2019 року – чергові вибори Президента України.

Шановні керівники об’єктів, задіяних для підготовки та проведення виборів, голови та члени дільничних виборчих комісій і взагалі виборці міста Балта і Балтського району! З метою запобігання виникненню пожеж та надзвичайних ситуацій, збереження суспільної власності Державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки у Балтському районі просить вас приділити максимальну увагу приведенню всіх виборчих дільниць в належний протипожежний стан.
Нагадуємо елементарні вимоги правил пожежної безпеки на виборчій дільниці.

За безпеку будинків і приміщень виборчих дільниць, забезпечення їх первинними засобами пожежогасіння відповідають керівники підприємств, установ, організацій, яким належать ці будинки (приміщення), а також голови виборчих дільниць. На дільницях потрібно мати з розрахунку два вогнегасника на 100 кв. м марки ВП (вогнегасник порошковий), ВВК (вогнегасник вуглекислотний). Вогнегасники повинні бути справними (технічно обслуженими).

З приміщень має бути не менше 2-х самостійних виходів назовні, шириною не менш 1,2 м. кожний. Шляхи евакуації повинні бути вільними, нічим не захаращуватися.

Двері підвалів і горищ повинні бути закриті на замки, а ключі від них зберігатися у відповідальних чергових по виборчій дільниці осіб.

Під’їзди до будинку і водопостачання (пожежних гідрантів) повинні бути вільними.

Біля телефонного апарата має бути табличка з написом: «При пожежі дзвонити 101».

Застосування відкритого вогню на виборчій дільниці не дозволяється, курити можна тільки в спеціально відведених місцях.
Відповідальний за виконання протипожежних заходів і відповідальний черговий повинні постійно контролювати дотримання наступних вимог:

– не допускати для опалення приміщень установку тимчасових печей і електронагрівальних приладів з відкритою спіраллю; при наявності пічного опалення – печі і димоходи повинні бути повністю справні. Топка повинна проводитися опалювачами і закінчуватися за 2 години до початку роботи виборчої дільниці; печі і димоходи повинні бути очищені від сажі,

– не допускати установки меблів, кабін та інших легкозаймистих предметів ближче 1,6 м. від печей.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– замінювати стандартні запобіжники саморобними чи металевими предметами; обертати електролампи папером чи займистими матеріалами; підключати до освітлювальної мережі потужні електролампи чи інші електроспоживачі, що може призвести до перевантаження електропроводки; навішувати на електропроводи ролики, штепсельні розетки, електроарматуру, плакати, гасла, портрети, одяг та інші предмети використовувати в приміщеннях виборчої дільниці тимчасові електроподовжувачі та з’єднання електропроводів в «закрутку».

У випадку виникнення надзвичайної ситуації на виборчій дільниці чи в суміжному з нею приміщенні черговий повинен негайно повідомити в найближчий територіальний пожежно-рятувальний підрозділ та вжити заходів щодо швидкої евакуації людей і ліквідації наслідків НС.

Роман БІЛЯНСЬКИЙ, провідний інспектор Балтського МРС ГУ ДСНС України в Одеській областікапітан служби ц.з.

Leave a Reply