Вадим ШКАРІВСЬКИЙ прокоментував новий розподіл області та поставив «+» Балті

Минулого понеділка в Балті з робочим візитом побував заступник голови обласної ради Вадим ШКАРІВСЬКИЙ. Він відвідав кілька важливих об’єктів міста, серед них – будівництво міської школи №3-колегіуму та спортивного комплексу, публічну бібліотеку, центр ПМСД та кінотеатр «Родина». Наприкінці візиту зустрівся з представниками місцевих ЗМІ та поділився враженнями від побаченого, висловивши вдячність керівництву об’єднаної громади за те, що дбає про її розвиток і багато робить для цього. Він також пообіцяв зробити все від нього залежне, аби будівництво школи №3 продовжилось.

А ми поцікавились його думкою щодо нового розподілу області, затвердженого Кабінетом Міністрів та ролі Балти у цьому процесі.

— Щодо поділу Одещини у мене є своя особиста думка, – відповів Вадим Шкарівський. – Я її неодноразово висловлював, у тому числі в Кабінеті Міністрів, де кілька разів вдалося побувати. Те, наскільки укрупнили території областей, які одна з одною зовсім не зв’язані (немає сполучення дорожнього тощо). Нам за приклад поставили, як ікону, Польщу: дивіться, як вони зробили, як вони об’єдналися. Але ніхто не каже, що вони об’єднувались 12 років і безпосередньо з бюджету Європейського Союзу було виділено на ці цілі безповоротно понад 32 мільярди євро. Ми ж не отримали ніякої фінансової допомоги. І те, наскільки швидко у нас все це робиться, викликає невдоволення не тільки в Балті, а й в Подільську, Березівці, Роздільній та інших містах. Якщо повернутись до Польщі, то скорочення територіальних одиниць там відбулося у два рази. Якщо взяти нашу область, де є 26 районів, то за таким принципом мало б у нас бути 12 чи 13 районів. Хоча, якщо розібратися, що таке райони, то зараз ніхто не може зрозуміти, які в них повноваження. Чи будуть районні ради? Чи обиратимуться депутати райрад? Ніхто не знає. Потрібні зміни до Конституції. На це потрібен час, аби провести одне засідання Верховної Ради, друге, потім отримати рішення Конституційного суду тощо. А це вже буде пізня осінь, до виборів точно не встигнуть. Через те потрібно реально створювати райони. А що в них буде – ніхто не може сказати. Зараз борються за ці райони. А може це буде просто така територія і більше нічого? Це теж важливо, адже якщо там будуть якісь центральні органи влади, то у прокуратурі – своя сітка, у поліції – своя, у податкової – своя, у медицини – своя. Я запитував: ви хоч раз пробували накласти одну сітку на іншу? Якщо не складається, то воно неживе. На жаль, ми продовжуватимемо жити в реформах. У нас будуть громади, укрупнені райони. І якщо прийде розуміння, що все «не наклалося», будуть нові зміни. Тому давайте будемо сподіватись, що житимемо краще.

Після поїздки Вадим Шкарівський поділився своїми враженнями й у Фейсбуці:

«Продуктивна робоча поїздка в Балтський район, в ході якої вдалося відвідати багато об’єктів:
КЗ «Балтська публічна бібліотека», яка відкрилася після нещодавно проведеної реконструкції і тепер є однією з кращих на півночі Одеської області.

Балтський Центр первинної медико-санітарної допомоги, в якому створені сучасні умови обслуговування населення, працює ефективна система сімейної медицини , та який зайняв друге місце в Україні по збільшенню доходів у відсотках.

Балтська стоматологічна клініка, де надається повний перелік стоматологічних послуг для жителів усіх північних районів Одеської області, а також проводяться хірургічні операції навіть для дітей.

Балтський спортивний комплекс. Після закінчення робіт в серпні 2020 року стане місцем проведення змагань обласного і всеукраїнського рівнів і базою підготовки професійних спортсменів.

Кінотеатр «РОДИНА», побудований ще в 1962 році. У 2010 –му був переданий Одеською обласною радою на баланс КП «Балтський педагогічний коледж», який за власні кошти і кошти обласного бюджету розпочав ремонтні роботи. Після капітального ремонту кінотеатр почав свою роботу і став культурним центром на півночі Одещини.

В цілому, Балтська міська громада є органом місцевого самоврядування, на який потрібно рівнятися іншим в Одеській області».

Leave a Reply