ВИКОНКОМ рекомендує депутатам міської ради прийняти проекти програм з благоустрою та підтримки ОСББ

На засіданні виконкому міської ради, яке відбулося позавчора, схвалено та рекомендовано до розгляду на черговій сесії низку важливих для розвитку об’єднаної територіальної громади проектів програм. Серед них – проект Програми благоустрою на 2019 рік. У переліку заходів, передбачених у ньому, є виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд та полігону твердих побутових відходів; будівництво самопливного каналізаційного колектора та монтаж систем відеоспостереження в м.Балта. Чимало уваги розробниками проекту Програми приділено капітальному та поточному ремонту дорожнього покриття, грейдеруванню вулиць в населених пунктах ОТГ. Передбачено й ремонт асфальтового покриття прибудинкових територій багатоквартирних будинків та ремонт тротуарів у місті; поточний ремонт конструктивних елементів мостів та пішохідних переходів; буріння артезіанських свердловин, поточний ремонт мереж та об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства в Балті тощо. Пропонується також передбачити кошти на розчищення річки Кодими та захист від підтоплення частини території міського житлового масиву, придбання комунальної техніки (зокрема, портального сміттєвоза, автомобіля-рециклера для ямкового ремонту доріг, асенізаційну вакуумну машину тощо, на встановлення лічильників води на артсвердловинах в селах громади, на розробку проекту зон санітарної охорони джерел водопостачання та створення виробничої лабораторії для дослідження якості питної води.
Схвалили члени виконкому й проект Програми підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в об’єднаній територіальній громаді. За словами начальника відділу ЖКГ та благоустрою міської ради Василя Стрільця, який інформував з даного питання, суть проекту – у визначенні шляхів максимального сприяння місцевої влади створенню та функціонуванню таких об’єднань на території об’єднаної територіальної громади. Цілком зрозумілим є нерішучість мешканців багатоповерхівок: вони не спішать об’єднуватись через низку проблем, які потребують вирішення та вимагають чималих фінансових витрат. Тому у проекті програми, окрім інших заходів, передбачається надання фінансової допомоги ОСББ з місцевого бюджету на капітальний ремонт конструктивних елементів та інженерних мереж будинків, сприяння впровадженню енергоефективних заходів за рахунок коштів обласного та державного бюджетів на умовах співфінансування (тобто за обов’язкової фінансової участі мешканців будинку).
Так, за умов, що проект Програми буде затверджено на сесії, міська рада візьме на себе фінансування капітального ремонту житлового фонду ОСББ на таких умовах: якщо його вартість становить до 50 тис. грн. – 50% від загальної кошторисної вартості робіт буде виділено з бюджету ОТГ; якщо більше 50 тис.грн., то об’єднанню співвласників доведеться сплатити лише 30% від загальної кошторисної вартості робіт, бо 70% – це будуть бюджетні.
Звичайно ж, кошти на реалізацію заходів Програми будуть плануватись, виходячи з реальних можливостей бюджету. Тому обумовлено, що за обмеженості фінансових ресурсів міського бюджету, пріоритет надаватиметься ОСББ, які пропонуватимуть більшу частку співфінансування робіт з капітального ремонту.
Пропонується також передбачити відшкодування за рахунок бюджету відсоткових ставок за залученими кредитами для ОСББ, які впроваджують заходи з енергозбереження.
Крім того, на засіданні затверджено штатний розпис комунального комерційного підприємства «Балтакомунсервіс» та погоджено інвестиційні програми з використання планового прибутку, отриманого від реалізації послуг водопостачання та від реалізації послуг водовідведення КП «Балтаводоканал» на 2019 рік.

Leave a Reply