ВИКРАДЕННЯ ДИТИНИ. ОГОЛОШЕНО РОЗШУК

Те, що для дитини найкращим є виховання у повній сім’ї – незаперечний факт. Але життя не можна втулити у стандарти, лише регулювати законодавством – у випадках, коли дитина потребує захисту, коли стає засобом маніпулювання з боку батьків. Один з найгірших подібних випадків стався у Балті: дитину в матері викрали батько та бабуся й незаконно утримують протягом кількох місяців.

На захист матері став правозахисник Олександр Кудінов, який на своїй сторінці у Фейсбуці на цей час написав 14 дописів з цього приводу, але події тільки наростають.

«Про місце знаходження малолітньої дитини з моменту вчинення кримінального правопорушення В.Голинським мамі дитини нічого невідомо. На пропозицію колишньої дружини припинити протиправні дії та вирішувати спірні питання цивілізованим шляхом не відповів. Телефони його відключені, а для спілкування він залишає телефон своєї мами, без відома якої він нічого вдіяти не може.

Голинський Вадим запевняє, що він живе у мами, а його мама запевняє поліцію та службу в справах дітей Балтської РДА, що нічого не знає про місце мешкання сина та де наразі знаходиться онука», – написав він.
Матір дитини Алла Голинська добивалась і добивається захисту і в судовому порядку, і намагалася своїми зверненнями спонукати до припинення протиправних дій поліцію.

Справа набула розголосу, адже Аллу знає чимало мешканців Балтського району, оскільки вона є медичним працівником. Аллу готові були підтримати, і навіть було оголошено про те, що люди готові підтримати її під судом, де розглядатиметься позов матері про негайне відібрання і повернення дитини за попереднім місцем проживання. 29 грудня 2020 року, за пів години до початку судового засідання, люди прийшли до суду для підтримки матері. Ніяких протестів не було – це була виключно підтримка матері викраденої дитини Алли Голинської. Хтось приходив підтримати на годину- дві, хтось відстояв не тільки під судом два дні, але й потім вимагав сприяти виконанню судового рішення керівництвом Балтської поліції.

Своїми діями тато і бабуся здійснюють психологічний тиск на дівчинку, що є неприпустимим. В правовому полі дитина проживала від народження до 14 вересня 2020 року з матір’ю. Батькові ніколи не чинилися перешкоди щодо спілкування з дівчинкою: він бачився з нею стільки, скільки бажав. Але в ситуацію втрутилась його мати Людмила Михайлівна. З цього часу відбулося чимало подій, включаючи розгляди заяв службою у справах дітей, одним з яких було прийнято рішення про встановлення годин спілкування дитини з батьком. Він разом зі своєю матір’ю (бабусею) викрали дівчинку в момент спілкування з нею. І досі, тепер вже незаконно, не тільки продовжують утримувати, а й вивезли її у невідомому напрямку.

Весь період, з моменту викрадення дівчинки, наша служба намагалась привернути увагу правоохоронних органів на те, що батько з бабусею не дають матері можливості навіть просто бачитися з донькою. На жаль, на момент винесення судового рішення про відібрання дитини від батька та повернення матері, яке є негайним до виконання, ні батька, ні бабусі з дитиною не можуть знайти. Поліція оголосила про їх розшук.

В мережі «Фейсбук» в групі «Батько має право» було розповсюджено спотворену інформацію про нібито насильство над татком Вадимом Голинським з боку працівників поліції. Звісно, що ніякого насильства вчинено не було, але слід відзначити наступні фактичні обставини справи:

1. Дитина від народження до моменту викрадення жила з мамою, татко лише інколи з’являвся.
2. Народжувала дитину мама сама, без будь- якої допомоги татка.
3. Шлюб був формальним, спільного проживання фактично не було, окрім кількох спроб по кілька днів, які закінчувалися тим, що маму виганяли з дитиною або створювали умови, несумісні з перебуванням матері і дитини.
4. За рішенням суду, при розірванні шлюбу, за погодженням сторін проживання малолітньої дитини визначено з матір’ю (справа 493/230/20).
5. Рішення суду від 30.12.2020 року не могло бути іншим – дитина утримувалася протиправно і піддавалася психологічному та фізичному насиллю.

Олена ГАЛАЙКО, начальник служби у справах дітей Балтської РДА.

Leave a Reply