Виявили вогнище спалаху — телефонуйте на 101!

У зв’язку зі значним підвищенням температури повітря, до виникнення пожежі може призвести навіть необачно кинутий недопалок, а в поєднанні з вітряною погодою пожежа набуде загрозливих масштабів.

ЯСКРАВИЙ приклад – пожежа в одному з населених пунктів Кодимської ОТГ, де вогнем знищено близько десяти тонн свіжозаготовленого сіна.

Для того, щоб не допустити переходу вогню з однієї будівлі на інші, на території приватних житлових і дачних будинків необхідно мати первинні засоби пожежогасіння: діжку з водою, вогнегасник, лопату. Аби попередити виникнення пожежі, не допускайте перегріву електроприладів, встановлюйте якісні розетки і перемикачі.

Поліцейські нагадують, що за спалювання сміття та трави передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі ст. 77-1 КУпАП самовільне випалювання рослинності або її залишків тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Передбачена і кримінальна відповідальність за ст. 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» – штраф, обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. За ті ж дії, які спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, передбачено до 10 років позбавлення волі.

Leave a Reply