В ОДЕСІ ВІДКРИТО ПРИТУЛОК ДЛЯ ЖІНОК, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Притулок відкрили при Будинку милосердя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Одеської єпархії УПЦ.

В урочистому відкритті взяли участь: міністр соціальної політики України Марина Лазебна, заступник голови Одеської ОДА Світлана Фабрикант, представники керівництва міста Одеси та Одеської області, депутатського корпусу, духовенства та громадських організацій.

Уряд України взяв на себе додаткові зобов’язання системно боротися з цим явищем. Ключовими з них є робота по подоланню стереотипів у суспільстві та цільове фінансування регіонів для розширення мережі спеціалізованих служб допомоги постраждалим від домашнього насильства.

— Я сьогодні тут, щоб ще раз привернути увагу суспільства до великої проблеми – насильства проти жінок, дітей та літніх людей. Цьому треба не тільки протидіяти і запобігати, але й надавати людям всебічну допомогу, – розповіла Марина Лазебна. – Вперше в бюджеті країни на цей рік було передбачено субвенцію 270 мільйонів гривень для початку розвитку мережі установ подібного типу.

Функціонування закладу забезпечуватиметься у співпраці з одеським міським Центром соціальних служб. Цей притулок розрахований на одночасне проживання в ньому до 10 осіб. Вже завтра в притулку поселяють багатодітну сім’ю. В закладі будуть надавати соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

— Масштаби такого насильства нерідко приховані. Одна з головних проблем – переконання, що це «нормально», тому що так було з давніх-давен. Безумовно, такий погляд є неприпустимим та диким у сучасному суспільстві, – підкреслила заступник голови Одеської ОДА Світлана Фабрикант.

Прес-служба ОДА

Leave a Reply