В Піщанській громаді запроваджується  інноваційна послуга – патронат над дитиною

Послуга сімейного патронату – потреба  сьогодення, ефективна практика догляду, допомоги, реабілітації  дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, оскільки повноцінний розвиток дитини ніяк не можна уявити без сімейного оточення. Таке право може реалізувати альтернативна форма виховання – сімейний патронат на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин, або на період набуття дитиною статусу, позбавленої батьківського піклування.

Подружжя Федорченків – Ірина та Роман – успішно пройшли 120-годинне навчання в обласному Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в м. Одеса. А восьмого липня в Піщанській сільраді відбувся другий етап навчання кандидатів у патронатні вихователі. Національний тренер України з питань впровадження послуги патронату над дитиною Арина Осіпова провела виїзне заняття за місцем їх проживання та перевірила готовність сім’ї до надання послуги. Вона  також вивчила умови проживання, які повинні бути максимально адаптованими для безпечного перебування дітей під час влаштування їх в родину патронатних вихователів.

Після навчання відбулась спільна нарада за її участю, а також – заступниці директора обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Емми Андреасян, керівництва територіальної громади та суб’єктів соціальної роботи, які співпрацюватимуть з сім’єю.

Емма Андреасян розповіла присутнім про напрямки державної політики в сфері допомоги дітям та родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах, проаналізувала ситуацію щодо насилля над дітьми та разом з національним тренером надала вичерпні відповіді учасникам засідання.

Йшлося й про актуальні питання функціонування патронату на території громади. Її учасники цікавились особливостями влаштування та навчання дітей, можливими проблемними ситуаціями.

За матеріалами Піщанської СТГ

Leave a Reply