В Україну прямує перший прямий товарний потяг з Китаю до Одеси!

29 травня відбулась урочиста церемонія відправлення вантажного потягу за маршрутом Гуанчжоу – Одеса, першого до України з півдня Китаю.

Зазначений проєкт було ініційовано та організовано українською логістичною компанією UNI-LAMAN GROUP за допомогою представників Торгово-промислової палати України в провінції Гуандун та Генерального консульства України у провінції Гуанчжоу. Українським оператором контейнерного потяга стала компанія – UNI-LAMAN GROUP, китайським оператором та партнерами стала компанія Guangdong GW Railway Operator Ltd., яка входить до складу державної корпорації Guangdong GW Holdings Group Co., Ltd..

Компанія UNI-LAMAN GROUP 20 років працює на ринку України та надає послуги транспортного експедирування, логістики та всіх видів перевезень по всьому світу.
Потяг, який перевозить у загальному обсязі 50 контейнерів, очікується в Одесі через 20 днів, це майже у половину менший строк, ніж аналогічні морські перевезення. Його курсування значно зменшує логістичні витрати для підприємств. Потягу надано статус постійного, який буде діяти за щомісячним розписом, що означає безперебійний та своєчасний вихід. Загалом потяг подолає 8 тисяч 408 кілометрів.

Це вантажоперевезення стало важливим логістичним каналом для забезпечення Китайсько-Європейських торгових обмінів і безперебійних міжнародних ланцюжків поставок. Успішне курсування поїзда Китай-Україна ще більше зміцнить позиції України як центру логістики та зовнішньої торгівлі в Європі і Азії.

«Я вірю, що цей потяг стане провідником між двома народами та двома країнами», – сказав Дмитро Камков, в. о. Генерального консула України в Гуанчжоу на урочистому відкритті потяга у провінції.

Наразі Китай є найбільшим торговельним партнером України з 2019 року. Попри наслідки COVID-19, обсяг торгівлі між Китаєм і Україною у 2020 році все ж виріс на 20,8% і досяг 15,42 млрд доларів США. Попит українських компаній на китайські товари постійно зростає, щомісяця з Китаю в Україну відправляється понад 25 000 контейнерів.

 

Leave a Reply