В «Укрпошті» все спокійно, тут передплата і доставка газет – лише додаткова послуга…

ПРОЦЕС глобалізації наступає на п’яти. Все змінюється, оптимізується, кожен рахує свої витрати. Тому не дивно, що ці зміни відбуваються у різних сферах, в тому числі й в «Укрпошті». Ми вже писали у нашій газеті, що, за задумом авторів запровадження пересувних відділень, має покращитися обслуговування населення (особливо – в селах!). На жаль, свої новації в Одеській області «Укрпошта» запровадила восени, вклинившись у вже сталий, хоч і хиткий процес передплатної кампанії, яку оголосили із запізненням. Графік руху пересувних відділень не погоджувався з видавцями періодичних видань. Напевно, тому, що передплата і доставка газет у цій сфері обслуговування перейшли у ранг додаткових. Але ця додаткова послуга – дуже важлива ланка у роботі «Укрпошти»: якщо розірветься, може розірватися поступово весь ланцюг. Вже тепер до нас надходить чимало скарг від читачів та старост через те, що у деяких селах передплатники почали отримувати газети із значним запізненням. Зокрема, згідно з графіком, в Андріяшівку пересувка приїздить по вівторках, в Козацьке, Коритне – у вівторок, четвер,у Березівку – в середу, в Перельоти – у вівторок, четвер, в Немирівське – у четвер. Це при тому, що більшість видань (в тому числі й наше) мають доставлятися по п’ятницях та суботах. Не раз, незважаючи на те, що пересувні відділення приїздять у села в ці дні, газети часом теж доставляють із значним запізненням. Про це повідомляють наші передплатники. Наприклад, в Пасаті та Коритному – аж в середу! Ми тримаємо постійний зв’язок з Одеською дирекцією «Укрпошти», вимагаємо якісного надання послуг, за які добре платимо. «Воюємо» за кожного свого читача.

Дуже непокоїть ситуація з доставкою періодики та передплатою. Тому ми ініціювали онлайн-зустріч редакторів місцевих газет з керівництвом обласної дирекції «Укрпошти». Сподіваємось, що нас почули і днями ця зустріч відбудеться. Ми попередили, що розмова буде непроста: хочемо без зайвих гасел обговорити тільки проблемні питання. До речі, на своє запитання, чи справді будуть до нового року звільнені листоноші в населених пунктах (така інформація надходить від наших занепокоєних читачів), ми отримали відповідь керівника Одеської дирекції «Укрпошти» Сергія Дрозда. Він запевнив, що всі необхідні послуги, в тому числі – передплату та доставку газет – можуть здійснювати як пересувні відділення, так і місцеві листоноші.
— Повідомлення про скорочення ще нікому не відправляли. Пошта зробила все за максимумом, щоб була можливість провести передплатну кампанію, – сказав він.

Місцеві ЗМІ налаштовані діяти згуртовано, тож сподіваємось, що нас, нарешті, почують й у центральному офісі «Укрпошти» в Києві, від якого, виявляється, залежить зміна графіка руху пересувних відділень та доля листонош у селах, а, отже, й підсумки передплати, якою вони, відчуваючи звільнення з роботи, не зацікавлені займатися. Чи , може, комусь не потрібні газети, найближчі до місцевих жителів?

Про результати обов’язково поінформуємо вас, любі наші читачі. Надіємось, що, незважаючи на лихоманку з поштовою реформою, ви нас підтримаєте і залишитесь з нами й у 2021 році.

Щиро ваш, колектив «Вашого інтересу».

Leave a Reply