Головне – терпіння: батькам не треба витрачатись на підручники, а школам — розпилювати парти

Під час зустрічі з освітянами Міністр освіти і науки повідомила, що надходження деяких підручників школам відбудеться із затримкою. І пояснила, що українські виробники просто не справляються з великим обсягом замовлень, а в багатьох школах ще не завершені тендерні процедури (часто через блокування закупівель видавництвами через судові позови та погано проведеною процедурою експертизи). У зв’язку з цим вона порадила протягом півтора місяця користуватися підручниками з електронної бібліотеки МОН.

— До початку нового навчального року міністерством видано підручники тиражем понад 18 мільйонів примірників — у три рази більше проти минулого року. І переважну більшість їх доставлено до шкіл Одещини. Однак не всі — виникли проблеми з друком чотирьох підручників, зокрема, з інформатики та історії України для 5 класу, а також з біології та хімії — для 10 класу. Їх буде розвезено по навчальних закладах до середини жовтня. Що стосується інформатики, то радимо тимчасово користуватися тим підручником, який автори та видавництво надали міністерству для розміщення в електронній бібліотеці МОН», — зокрема, зазначила вона.

Як тільки всі проблемні питання владнаються, підручники будуть централізовано доставлені до шкіл.
Хоча Одеська область має одні з кращих показників щодо використання державної субвенції на закупівлю обладнання для Нової української школи (51,8% проти 44,1% — в середньому по Україні), проте низка районів та міст області скаржаться, що частина шкіл через штучне стримування закупівель досі не отримала нові парти для перших класів. Так, до міністра звернулася директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич з питанням про можливість зміни процедури тендерів, аби унеможливити подібні ситуації.
Лілія Гриневич зазначила, що таке відбувається по всій країні:

– Складність полягає в тому, що багато з цих процедур є частиною наших міжнародних зобов’язань. Ми шукатимемо, чи є якісь можливості, однак зараз важливо нам усім навчитись також працювати з цими правилами гри», – пояснила вона і порадила навчальним закладам запастися терпінням: парти дійдуть до кожного першого класу. Вона негативно відреагувала на інформацію про те, що в одній зі шкіл розпиляли здвоєні парти для учнів перших класів. За її словами, стандарти Нової української школи не вимагають, аби парти були одинарними: нехай будуть здвоєними, але, головне, – якісними та мобільними.

Leave a Reply