Депутати міської ради голосуватимуть… за допомогою планшетів

Децентралізація влади в дії

Команда проекту e-Vox анонсувала в Балтській міській раді запуск Blockchain-сервісу електронного голосування для органів місцевого самоврядування та громад.

Актуальність проекту e-Vox пояснюється тим, що в Україні відбувається процес децентралізації влади, а ефективність реформи залежить від впровадження технологічної та інформаційної відкритості в діяльність органів місцевого самоврядування. Для цього необхідно, щоб всі дії органів публічної влади фіксувалися, надавалися у відкритий доступ On-line і були надійно захищені від змін або видалення.

Відбулися зміни в законодавстві, які зобов’язують органи місцевого самоврядування публікувати у день прийняття рішення результати поіменного голосування депутатів. У Балтській міській раді ця вимога виконується, але саме поіменне голосування відбувається у доволі незручний для депутатів та для самого процесу голосування спосіб. «На сьогодні в Україні немає такої електронної системи, яка б дозволяла бачити в масштабах держави всі рішення, які приймаються органами місцевого самоврядування. Технологія Blockchain з її можливостями масштабування – краще рішення для цього завдання, – пише координатор проекту е-Vох Олексій Конашевич, – до всього вона має дуже важливу властивість – не допускає фальсифікацію даних після їх внесення в систему». За його словами, процес голосування доволі простий: депутатам видаються планшети/смартфони (або вони використовують свої пристрої), на яких за допомогою електронних цифрових підписів зможуть віддати свій голос за рішення під час сесій ради.

Лист про наміри щодо пілотного впровадження Blockchain-сервісу електронного голосування в міськраді днями підписано між координатором проекту Олексієм Конашевичем та першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Едуардом Рабіновичем.

 

Leave a Reply