Десять найцікавіших експонатів

Музеї є скарбницею минулого, історії та культури народу. У зібраних тут експонатах, які належать різним періодам існування людства, можна знайти відповіді на багато важливих питань і зрозуміти, чим і як жили люди в минулих століттях. Про важливість та значимість музеїв свідчить міжнародне свято, яке відзначається щороку 18 травня.

З цієї нагоди ми попросили керівника Балтського історичного музею Петра Ткача назвати експонати, які б він відніс до десятка найцікавіших. Закоханий у свою справу, хранитель історичного минулого Балтщини без «шпаргалки» одразу назвав їх, зауваживши, що головні музейні скарби знайдені на території Балтщини. Отже, тут зберігаються залишки мастодонта (вимерлі попередники хоботних тварин – мамонтів та слонів), знайдені в Коритному. За словами Петра Ткача, ця найдавніша знахідка датується приблизно 200 тисяч років тому. Наступні за рейтингом експонати – кіммерійська та скіфська зброя, турецька сокира (барта) 16-17 століття, від якої, за однією з версій місцевих краєзнавців, походить назва нашого міста (Балта). Далі – козацькі люльки 17-го століття. Є тут вишиті рушники та конопляні сорочки (жіноча – з Перейми, дівоча – з Саражинки), яким вже по 200 років. Важливі експонати – портретні світлини 19-го початку 20-го століть Дорфа та Пальмазі, де зображено балтян. Ще одна цікавинка – рецепт 1827 року першої Балтської аптеки А. Ландау. Потрапили до десятка найцікавіших експонатів й ткацьке приладдя 19 століття, пергамент з молитвою всім святим 10-11 століття, послужний дзвінок 1858 року з написом «Кого люблю, тому дарю». Дзвінком користувалися балтські багатії, викликаючи до себе служника.

Звичайно, на цьому великий список цікавих експонатів не завершується. Та й сама будівля музею є історичною, вона побудована у 1892 році та належала сім’ї балтянина Григорія Бровара.

Leave a Reply