Дивлячись в минуле – зніміть капелюха, дивлячись в майбутнє – засукайте рукави!

Указом Президента України Володимира Зеленського призначено трьох голів райдержадміністрацій. Подільську очолив Михайло Лазаренко, Болградську – Геннадій Бамбура, Березівську – колишній керівник Балтської РДА Віталій Лабуш.

Новопризначеного очільника Подільської райдержадміністрації активу району урочисто представив перший заступник голови ОДА Борис Волошенков. Вітаючи Михайла Лазаренка з призначенням, він побажав йому успіху, адже попереду – чимало непростих завдань, які потрібно вирішувати вже тепер. Нагадавши вислів: «Дивлячись в минуле, зніміть капелюха, дивлячись в майбутнє – засукайте рукави», Волошенков назвав кілька з них. Зокрема, це продовження роботи над збереженням життя та здоров’я людей в умовах пандемії, захист від коронавірусної хвороби шляхом масової вакцинації населення. За його словами, для перемоги над COVID-19 в Україні треба робити 100 тисяч щеплень за день.

Ще одне важливе завдання пов’язане з президентською програмою «Велике будівництво» та охоплює різні сфери життя в країні. Це й реконструкція приймальних відділень в лікарнях, створення та відновлення спортивних об’єктів, будівництво та капітальний ремонт шкіл, доріг державного і місцевого значення тощо. Перший заступник голови облдержадміністрації також говорив про проблеми з виплатою заробітної плати, її недостатній рівень та боротьбу з виплатою «тіньових відсотків» під час розрахунків з працівниками за виконану роботу.

Важливим, на його думку, також є питання приватизації підприємств, що знаходяться у державній власності. Адже з їх загальної кількості (3600 підприємств) в Україні, ефективно працюють лише близько тисячі. Він висловив сподівання, що досвід нинішнього голови райдержадміністрації допоможе об’єднати усі територіальні громади району для задоволення потреб людей та розвитку краю.

Михайло Лазаренко подякував за високу довіру та висловив готовність працювати згуртовано, однією командою над поставленими перед владою завданнями.

Він подякував воїнам, які, ризикуючи своїм життям, захищають країну на Сході від російського агресора, дають можливість людям працювати, розвивати свій бізнес у таких складних умовах. І висловив побажання, щоб у всіх населених пунктах району майоріли українські прапори.

Іншим не менш важливим випробуванням не тільки для українців, а й для всього світу, він назвав Сovid-19. Тому вакцинація населення є одним з пріоритетів влади.
Виклики сьогодення мають згуртовувати, адже «ніхто не приїде з Києва, з Одеси для того, щоб навести лад на нашій землі», – вважає Михайло Лазаренко.

— Я з впевненістю можу сказати, що тільки від нас залежить, в якому стані буде наша земля, в якому стані будуть дерева, в якому стані будуть населені пункти, водні ресурси… Ми разом з громадами маємо працювати над покращенням своєї території, маємо зробити життя наших громадян кращим, – зазначив він.
Символічно, що у залі серед представників громад району були присутні й військовослужбовці, які перебували у зоні АТО (тепер – в районі проведення операції Об’єднаних сил). Від їх імені новопризначеного голову райдержадміністрації привітали начальник штабу Української добровольчої армії Сергій Ільніцький та воїн-доброволець, боєць добровольчого батальйону ОУН Олександр Ярошенко (позивний «Янгол») та висловили подяку за його волонтерську діяльність.

Цього ж дня відбулися брифінги першого заступника голови облдержадміністрації Бориса Волошенкова та голови райдержадміністрації Михайла Лазаренка. Детальніше про це читайте в наступному номері «ВІ».
Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply