Енергоощадження стосуватиметься й нежитлових будинків

Депутати затвердили нову редакцію Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Балтської об’єднаної територіальної громади до 2030 року. З цього питання доповідав начальник відділу економіки та інвестицій Олександр Мараєв, який нагадав, що у 2016 році сесією міської ради було ухвалено приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів». Таким чином взято зобов’язання щодо скорочення на території громади викидів СО2 (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% основних енергоємних секторах до 2030 року за рахунок впровадження заходів з енергозбереження, підвищення енергоефективності та заміщення традиційних джерел енергії на відновлювальні й альтернативні. Важливим кроком на цьому шляху стало прийняття Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року, який подається на погодження до Єврокомісії.
— Але національними представниками проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які безпосередньо розробляли цей План, були внесені зауваження, деяке коригування, — пояснив Олександр Мараєв.
Зокрема, за його словами, до переліку секторів, на які розповсюджується План, додано будівлі, що не відносяться до житлових та бюджетних. Також внесено інформацію щодо споживання енергії всіма житловими будинками і енергетичними секторами громади. В результаті сума фінансування Плану зросла на 17 мільйонів за рахунок можливих приватних інвестицій

Leave a Reply