Ефективні локальні ініціативи – сильна громада

В 2016 році Балтська міська рада оголосила два конкурси громадських ініціатив на отримання міні-грантів цього року для громадських організацій, голів мікрорайонів та органів самоорганізації населення. Перший конкурс громадських ініціатив був оголошений в квітні . На розгляд Експертної комісії було подано 12 проектних пропозицій. Переможцями конкурсу стали:
– дві проектні пропозиції від голів мікрорайонів м. Балта («Сквер для відпочинку та розвитку населення» (Желіховська О.С – голова мікрорайону): «Облаштування спортивного майданчику в зеленій зоні вул. Лісної (Хамщук А.П.- голова мікрорайону);
– дві пропозиції від громадських організацій («Благоустрій криниці-купальні», ГО «Фізкультурно-спортивний центр інвалідів «Фенікс»); «Створення належних умов для фізичного виховання молоді та дітей» (ГО «Центр східної культури «Мистецтво миру»);
– одна пропозиція- від органу самоорганізації населення («Пийте діти молоко – вам до наших далеко» (ОСН «Білинський сільський комітет Балтського району Одеської області»).
Фонд конкурсу склав 20 тис. грн. Наразі дані проекти вже реалізовані.
Другий конкурс громадських ініціатив був оголошений у вересні 2016 року. На розгляд подано вже 23 проектні пропозиції. Переможцями стали:
– три проектні пропозиції голів мікрорайонів сільських населених пунктів об’єднаної громади:
«Вода – джерело життя » (Борбела І.В. – голова мікрорайону №2 с. Борсуки):
«Діти – наше майбутнє» (Стобецька Т.В.- голова мікрорайону №39 м. Балта);
«Відродження старовинного польського джерела» (Поляруш Ю.Ю. – голова мікрорайону №1 с. Перейма).
Три пропозиції від органів самоорганізації населення:
«Організація дозвілля для молоді в сільському будинку культури» (ОСН сільський комітет «Рідний край» с. Гольма);
«Парк пам’яті» (ОСН «Добробут» с. Мирони);
«Облаштування майданчика для гри в футбол на території школи» (ОСН с. Козацьке).

-Три проектні пропозиції від громадських організацій:
«Добре навчаємось – гарно відпочиваємо» (ГО «Благодійний фонд «Довіра» ,батьківський комітет НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – колегіум»);
«Вивчаємо польську мову, культуру та традиції України і Польщі» (ГО «Розвиток українсько-польської культури та освіти ім. З. Бжозовського»);
«Обеліск» (ГО «Балтський районний центр польської культури ім. князів Любомирських»).
Фонд конкурсу вже склав 36 тис. грн. Реалізаціїя проектів-переможців триває.
Хочу зазначити, що Балтська міська рада не тільки проводила, але й брала участь в різноманітних грантових Програмах:
– Спільно з ГО «Балтський районний центр польської культури імені князів Любомирських» нещодавно був реалізований проект «Історична пам’ятка, що зникає: невикористаний потенціал туризму – відродимо разом!», в рамках Польсько-Канадської Програми підтримки демократії співфінансованої з програми польської співпраці.
– Спільно з відділом ЖКГ міської ради була підготовлена заявка на участь в проекті американського фонду USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», результатом розгляду нашої заявки було те, що Балтську об’єднану територіальну громаду відібрано на участь в даному Проекті. Нещодавно міський голова підписав Меморандум про партнерство з вищезазначеним Фондом.
– Спільно з Балтською районною радою реалізується спільний Проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

  • Денис ЧЕРЕМУШ,
    головний спеціаліст відділу розвитку громадянського суспільства.
  • Leave a Reply