Житель Захарівки вирощує саджанці дуба і безкоштовно роздає їх усім бажаючим по всій Україні

Житель райцентру Захарівка Сергій Санатарчук вже 5 років вирощує саджанці дуба і безкоштовно роздає їх усім, хто хоче озеленити територію. Про це повідомляє власний кореспондент інформагентства “Траса Е-95”.
Біля приватного будинку С.Санатарчука росте великий дуб. Кожен сезон дерево скидає на землю багато жолудів, які іноді самостійно проростали і виходили саджанці. Чоловік вирішив використовувати посадковий матеріал з користю. Для цього він виділив на своїй присадибній ділянці невелику площу, де висаджує жолуді, доглядає за рослинами і отримує молоді дерева.
Два роки поспіль С.Санатарчук озеленює територію біля джерела в селі Краснопіль Захарівського району. Завдяки його старанням тут з’явилося близько 300 молодих дубів. Паралельно Сергій поширював в соцмережах оголошення про те, що безкоштовно віддасть в добрі руки саджанці дуба. Всім, хто виявив бажання, – висилав їх за допомогою поштового зв’язку.Таким чином саджанці з’явилися в Закарпатті, Миколаївській, Херсонській, Вінницькій областях та поширилися по населених пунктах Одещини. Два тижні тому до С.Санатарчука звернулася сім’я з Захарівки, яка виявила бажання відновити парк в сусідньому селі Майорське, де жив їх близький родич. Сергій не тільки забезпечив сім’ю саджанцями дуба, а й сам взяв участь в їх висаджуванні. Всього за один день в селі з’явилося 170 молодих дубів.
“Я вважаю, що дарами природи потрібно не тільки активно користуватися, а й поповнювати її ресурси. Зверніть увагу, що твориться в лісосмугах за останні роки !? Через високі тарифи на природний газ багато сімей переходять на опалення будинків дровами і нещадно нищать дерева . При цьому мало хто думає про те, що буде завтра “, – зазначив С.Санатарчук.
Роблячи свій внесок в озеленення територій, чоловік щороку виробляє близько 1 тис. саджанців дуба і готовий надавати їх усім бажаючим.

Leave a Reply