Захворюваність на грип та ОРВІ – проблема №1 на Одещині

В Балтській ЦРЛ відбулася конференція кардіологів, анестезіологів, сімейних лікарів, керівників медичних закладів північних районів області, а також Велико-Михайлівки, Березівки і Роздільної, під час якої було обговорено питання щодо ускладненого перебігу грипу, його діагностики, клініки лікування та інтенсивної терапії.

Перед присутніми виступив професор, головний анестезіолог Одеської обласної клінічної лікарні Олександр Буднюк, який зазначив, що сьогодні проблема захворюваності на грип та ОРВІ – №1 на Одещині. За його словами, дуже важливою є правильна діагностика вірусних захворювань, особливо у осіб з груп ризику, у яких під час перебігу хвороби можуть виникнути тяжкі ускладнення. На жаль, для Одеського регіону актуальними є пізнє звернення за медичною допомогою, велика кількість позалікарняних пневмоній, ускладнених гострою дихальною недостатністю. Були випадки пневмонії у пацієнтів, які захворіли на кір, а також важкий перебіг хвороби у пацієнтів молодого віку без супутніх патологій. Випадки летальності також бувають спричинені відсутністю у багатьох ЦРЛ відділень анестезіології з ліжками інтенсивної терапії апаратіві для неінвазивної вентиляції легенів тощо, – констатував Олександр Буднюк.

Головний анестезіолог області також відповів на запитання присутніх, поділившись досвідом діагностування тяжкохворих, коли непросто встановити причину захворювання.

Leave a Reply