ЗА ДВА ДНІ У ПУНКТІ МАСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ В БАЛТІ ЩЕПЛЕНО 244 ОСОБИ

Минулих вихідних в приміщенні Балтського центру зайнятості було розгорнуто пункт вакцинації – один з семи в області. Вже о дев’ятій ранку в суботу біля вхідних дверей утворилась черга. Тут я помітила Ганну Демченко з Новополя — депутата останньої каденції районної ради (на знімку – перша ліворуч).

— Через пандемію, я вперше за півтора року приїхала в Балту. Хочу вакцинуватися. Думаю, все що робиться — для блага людей, для захисту нашого здоров’я, аби припинити розповсюдження цього проклятого вірусу. У нас вже медики, вчителі пройшли вакцинацію. Тепер можуть всі бажаючі. Ми згуртовано приїхали автобусом з Новополя, — сказала вона.

Новопольці й справді виявилися цього дня найбільш згуртованими. Першим серед них отримав щеплення водій шкільного автобуса Анатолій Кузьмич (на знімку на 1-й стор.).

— Я раджу всім вакцинуватися. Вакцина допоможе організму в боротьбі з вірусом. Бажаю всім українцям здоров’я, — коротко прокоментував він своє рішення.

ЗА СЛОВАМИ директора центру ПМСД Станіслава Чорного, протягом двох днів (12 та 13 червня) щеплення вакциною CoronaVac отримали 244 бажаючих. Для цього достатньо було взяти з собою паспорт. Перед вакцинацією кожен обов’язково проходив огляд та консультацію лікаря.

 Всього на Балтщині провакциновано понад 1000 мешканців. Про це розповів Станіслав Чорний, з яким ми зустрілися одразу після того, як йому ввели другу дозу вакцини від коронавірусу.

— Всі, хто отримав дві дози, можуть отримати свідоцтво про вакцинацію. Цей документ у паперовому вигляді може знадобитися для перетину державного кордону, — повідомив він про ще одну перевагу вакцинації.— . За потреби його можна отримати у свого сімейного лікаря.

 — Станіславе Івановичу, приємно, звичайно, що Балту знову обрали серед небагатьох міст для розгортання пунктів вакцинації. Їх всього сім, здається, в Одеській області. Це вперше отак вакцинують поза закладом охорони здоров’я?

— Дійсно, в області лише в Одесі, Балті, Ізмаїлі та Чорноморську організовано пункти вакцинації. В обласному центрі – чотири, в інших містах – по одному. Щодо вакцинації поза закладом охорони здоров’я, то ми минулої п’ятниці організували щеплення вакциною Pfizer працівників навчальних закладів у приміщеннях міських шкіл №3-колегіуму та №2- гімназії. Отже, реально у нас працюють два пункти в навчальних закладах і один – в центрі зайнятості.

— Чому саме Pfizer – для працівників навчальних закладів, а для всіх бажаючих – CoronaVac? А медпрацівники, здається, AstraZeneca вакцинувалися?

— Це вирішується на державному рівні, залежно від кількості отриманої вакцини. Я взагалі не рекомендую бігати за якоюсь окремо взятою вакциною: всі види безпечні. Вони відрізняються лише реакцією організму кожної людини на їх введення. У когось підвищується температура, хтось відчуває біль у м’язах в місці введення вакцини тощо. У нас не зареєстровані випадки, інформацію про які треба подавати до державного експертного центру щодо небажаних побічних ефектів або будь-яких інших проблем, пов’язаних з лікарськими засобами. Якщо після щеплення спостерігається висока температура, то це нормальна реакція організму на ввведення вакцини. Зазначу, що після введення вакцини пацієнт певний час залишається під наглядом, аби медпрацівники, які робили щеплення, поспостерігали за реакцією організму. AstraZeneca – векторна вакцина, створена на основі ослабленого аденовірусу, який викликає застуду у шимпанзе. CoronaVac – цільновірусна інактивована вакцина, pfizer створили на основі рибонуклеїнових (РНК) кислот. Отже, вони відрізняються лише технологією виготовлення, а результат – один: захист організму.

— Цього тижня медичні працівники відзначатимуть своє професійне свято. Не можу не запитати: що для вас означає цей день?

— Це день, який згуртовує колектив, день, коли вітаємо кожного медика від щирого серця. Цього дня нагороди мають отримувати кращі з кращих, ті, хто є прикладом для інших. Хочу подякувати своїм колегам. Ми разом відпрацювали нелегкий «ковідний» рік і фактично вдруге зустрічаємо своє професійне свято під час карантину. На жаль, за цей рік через ковід пішов з життя наш колега, сімейний лікар з Піщаної. Хочеться, щоб у нас не було більше таких трагічних втрат. Все інше, віриться, ми подолаємо.

 Не можна сказати, що минулий фінансовий рік був відмінним, адже коштів нам вистачало лише на заробітну плату та невелике преміювання. Але ми вже набули безцінний досвід, знаємо як працювати за нових правил та вимог, аби отримувати за свою роботу кошти. У нас є проблема з кадровим забезпеченням. Потрібні молоді кадри, молоді лікарі. Сподіваємось, що дочекаємось гідного поповнення.

 Я вітаю своїх колег зі святом. Навряд чи можна побажати їм більше чи менше пацієнтів, адже головне у тому, щоб медичний працівник поважав свого пацієнта, а пацієнт – свого лікаря та інших медичних працівників. Міцного всім здоров’я, щастя, любові, миру й оптимізму!

Людмила КАЛІНІНА

Leave a Reply