ЗЙОМКИ У ПАСАТІ

Одна з цікавих подій в історії села Пасат – це зйомка художнього фільму Одеської кіностудії «Наш чесний хліб» за сценарієм Івана Бондіна. Цей фільм – про життя колгоспного села, про боротьбу за чесний, трудівничий хліб.

А чому було обрано саме наше село? Історія цього дуже цікава. Коли на художній раді Одеської кіностудії зайшла мова про місце зйомок, свою пропозицію внесла артистка Людмила Карауш.

— Чому б не поїхати в моє рідне село Пасат? Там чудова природа, чудові люди!

Так місце народження артистки стало місцем народження нового кінофільму, в якому вона виконує роль Люсі (на знімку). Також в фільмі беруть участь народні артисти СРСР Дмитро Мілютенко, Віктор Тавров, Геннадій Юхтін, Віктор Мірошниченко. А знімали кінокартину молоді режисери Олександр та Кіра Муратови, оператор – Олександр Рибін.

На початку 1964 року фільм «Наш чесний хліб» вийшов на екрани країни і викликав особливий інтерес у жителів нашого району, адже близько ста трудівників Балтщини брали в ньому участь. Серед них – кращі механізатори Микола Зброжек і Анатолій Чернецький, в епізодичних ролях знімався й тодішній голова сільської ради О.Ф. Гризан.

Світлана СИВАК