Керівники громади та району закликали медиків до активних дій

Під час засідання районної медичної ради за участі працівників центральної районної лікарні та обох центрів ПМСД, яке відбулося 18 квітня, керівники районної та міської рад висловили невдоволення ходом реформування другого рівня медичної допомоги в Балті
Головний лікар ЦРЛ Олександр Бурлака озвучив головні показники роботи закладів охорони здоров’я району за 2016 рік. Саме їх обговорення стало основою визначення відповідних заходів щодо забезпечення доступності медичної допомоги, покращення матеріально-технічного стану лікарні і, головне, формування на базі ЦРЛ одного з центрів північного госпітального округу області.
Міський голова Сергій Мазур та голова районної ради Олексій Пантілєєв, виступаючи перед зібранням, наголошували на необхідності координації зусиль не тільки влади, а й медиків задля досягнення успіхів у реформуванні медичної галузі. Адже все, що можна було зробити раніше (в тому числі на державному рівні), аби довести необхідність утворення госпітального центру в Балті, вже зроблено. Сьогодні дуже багато залежить від фахівців. І саме тут, на думку Сергія Мазура, не відчувається великої активності та зацікавленості у змінах.
– Якщо ситуація не зміниться на кінець року, я звертатимусь до голови районної ради та до вашого колективу, щоб лікарня перейшла у підпорядкування міської ради. Я готовий взяти на себе додаткове навантаження заради формування комплексної системи медицини на території району та півночі області. Я чітко розумію систему первинної допомоги з усіма тими проблемами, які є сьогодні, і завтрашніми перспективами, до яких йдемо. Але первинний та вторинний рівні мають бути єдиним цілим, – сказав він, зазначивши, що процес реформування медичної галузі – незворотній.
Сергій Мазур звернувся з проханням до керівників трьох головних медичних закладів громади та району сформувати координаційну раду, де мають порушуватись питання доступності та якості медичних послуг, реформування медицини та розгалуження її рівнів з врегулюванням потоків пацієнтів. Він наголосив: у квітні повинно відбутися перше засідання ради.
Розвиток медичної галузі – один з пріоритетів районної ради. Про це говорив у своєму виступі її очільник Олексій Пантілєєв. Він зазначив, що на фінансування галузі йдуть чималі кошти з бюджетів різних рівнів, але витрати не виправдовують себе, бо досі не зроблено кардинальних кроків для оптимізації роботи центральної районної лікарні, підвищення якості обслуговування та покращення ставлення до пацієнтів. Водночас, голова районної ради сказав, що прийняте в ході формування об’єднаної громади рішення щодо районного підпорядкування ЦРЛ було виправданим.
– Для чого це було зроблено? Не для того, аби розповідати про витрати району, а заради збереження лікарні. Для того, щоб, зберігши її статус як районної, могли претендувати на центр госпітального округу в Балті. На сьогодні ця мета досягнута більш ніж на 50%. Якщо завтрашній день покаже, що Балтська ЦРЛ стане лікарнею госпітального округу і статус районної їй ні до чого, я скажу, що всі ми – жителі Балтського району і міста – тільки вигадаємо. Для районного бюджету це буде навіть полегшення, – сказав, зокрема, Олексій Пантілєєв.
Під час засідання міський голова Сергій Мазур також інформував присутніх про перспективи ремонту доріг у напрямках Кодими, Саврані та Любашівки, що також є важливою складовою процесу утворення госпітального округу з центром у Балті.

Наш кор.

Фото Ліани Швецової.

Leave a Reply