Кожній ОТГ Одещини – власний полісмен: новий проект Нацполіції

14 серпня на базі Центру розвитку місцевого самоврядування відбувся спільний семінар поліцейських та представників об’єднаних територіальних громад. Посадовці обговорили питання впровадження на території Одеського регіону проекту «Поліцейський офіцер громади». Про це повідомили в прес-службі Нацполіції в Одеській області.
Правові та організаційні аспекти програми представникам громади роз’яснили представники поліцейського главку на чолі з заступником начальника поліції області Сергієм Махотіним.
Під час семінару учасники ознайомилися з результатами дії цього проекту в інших українських регіонах.
Так, засобами відеозв’язку, власною стратегією та досягненнями поділилися поліцейські Дніпропетровщини. На території регіону проект вже активно функціонує, а показники діяльності нових дільничних офіцерів наглядно демонструють його ефективність.
Крім того, присутнім нагадали, що громада може самостійно обрати кандидата на посаду дільничного. Поліцейські, у свою чергу, забезпечать його професійну підготовку, після проходження якої фахівець прибуде до місця несення служби.
Свою участь в семінарі прокоментував на наше прохання заступник міського голови Федір МОЛОДЕЦЬ (на знімку – ліворуч), який представляв Балтську ОТГ:
«Це хороший проект, ми зацікавлені взяти участь в ньому. Але для цього ще потрібно виграти конкурс. Ми братимемо у ньому участь і боротимемось за перемогу. Переможці отримають фінансову допомогу міжнародних партнерів на придбання автомобіля, зброї тощо. У місцевому відділі поліції буде створено додаткову штатну одиницю. Це теж бонус свого роду. Завдання органу місцевого самоврядування – забезпечити дільничного офіцера громади службовим приміщенням, яке має відповідати певним вимогам. Орієнтовно – 1 поліцейський – на 5 тисяч сільського населення. У нього будуть дуже великі повноваження. Це буде й ДАЇшник, і дільничний, і слідчий. Претендентів навчатимуть на тримісячних курсах. Як сімейний лікар у своїй сфері, так і дільничний громади матиме широкі повноваження щодо захисту громадського порядку на сільській території».

Leave a Reply