Коли ліс вирубують всі…

П’ятого вересня відбулася чергова сесія Балтської міської ради VІІ скликання , на якій розглянуто понад 60 питань. Першими народні обранці заслухали звіти про стан дотримання законності на території Балтського району, вжиті прокуратурою заходи щодо її зміцнення за І півріччя 2019 року, та про підсумки оперативно-службової діяльності в поточному році. Доповідали заступник керівника Котовської місцевої прокуратури Наталія Старченко та начальник Балтського відділу поліції, підполковник Олександр Ноздратенко.

Як зазначила Наталія Старченко, за підсумками шести місяців 2019 року рівень кримінальних правопорушень на 1тис. населення зменшився в регіоні з 52,4 за аналогічний період 2018 року до 48,5, за рівнем кримінальних правопорушень Балтщина посіла 11 місце у рейтингу регіонів.

Міський голова Сергій Мазур запропонував звернутись з офіційним листом до прокуратури від імені депутатського корпусу з приводу всіх проблемних питань, озвучених на сесії, також організувати робочу зустріч з очільником прокуратури або запросити її для спілкування на засідання депутатської комісії.
Трохи «сухої» статистики прозвучало й у доповіді начальника Балтського відділу поліції Олександра Ноздратенка, але його більше цікавило спілкування з присутніми.

За його словами, за 6 місяців поточного року на території району та ОТГ зареєстровано 2839 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, що на 157 більше, ніж минулого року, з них внесено до реєстру 35,1% (по області – 26,5%).

Дільничними офіцерами поліції протягом звітного періоду складено 553 протоколи про адміністративні правопорушення. Однак, як зазначив Олександр Ноздратенко, в їх діяльності є недоліки.

– Є чимало нарікань на роботу дільничних інспекторів поліції серед представників депутатського корпусу, місцевого населення, – сказав він. – Є категорія населених пунктів, де взагалі люди не знають дільничних офіцерів. Сьогодні ми над цим працюємо. Як позитивний приклад можна навести Піщану, де я вчора проводив виїзний прийом. Завдяки наявності поліцейської станції, дільничний цілодобово знаходиться на території, постійно проживає тут зі своєю родиною. Люди можуть звертатися до нього і вдень, і вночі. Дільничний володіє ситуацією на своїй території, що, звичайно, сприяє розкриттю злочинів, охороні правопорядку. А є ряд сіл, таких, як Коритне , Пасицели, де дільничні з’являються досить рідко. Ми це розуміємо і працюємо над цим. У нас є деякі кадрові моменти, які ми зараз вирішуємо.

Говорячи про правопорушення, скоєні неповнолітніми, очільник відділу поліції зазначив, що позитивним моментом, якого не спостерігав в інших районах, є заборона продажу алкогольних напоїв після 22-ї години. Це, на його думку, сприяє зменшенню правопорушень, в тому числі вуличної злочинності.
Одним з досить розповсюджених видів правопорушень з безпеки дорожнього руху очільник поліції назвав керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. І попередив, що поліцейських, які лояльно ставитимуться до цього, буде звільнено з органів внутрішніх справ.

– Запевняю, що не буде ніяких привілеїв для кожного, будуть робитися повторні раптові перевірки усіх фактів, – наголосив Олександр Ноздратенко. – Ми відзначаємо, що на вулицях міста з’явилась розмітка, якої багато років не було. Це, звичайно, нам спростить механізм оформлення порушень правил дорожнього руху.

Відповідаючи на запитання, начальник відділу поліції висловився й з приводу незаконної вирубки лісових насаджень:

– Хоча Балтський район газифікований, порівняно, скажімо, з Савранським, але масштаби вирубки значно більші. Мене це здивувало, адже є альтернативні види опалення. Я намагався аналізувати ситуацію і попередньо можу сказати: розумієте, у вас тут всі пиляють! Мешканці і, що дуже прикро, – представники місцевих органів влади. Нещодавно був випадок, коли один керівник зателефонував нам і ми відреагували, а потім, коли почали з’ясовувати, виявилось, що цей керівник й сам пиляє, просто таким чином усував конкурента. Тому давайте всі разом боротися з цим негативним явищем. Мені ніхто не зможе закинути, що до вирубок маю якесь відношення. Мій телефон у загальному доступі -звертайтесь до мене, телефонуйте, особисто приходьте у будь- який час.

Leave a Reply