КОМЕНТАР З ПРИВОДУ урочистого відкриття приймально-діагностичного відділення ЦРЛ

Один з чотирьох цифрових рентгенапаратів, придбаних для потреб закладів охорони здоров’я районів за підтримки облдержадміністрації , встановлено у новому приймально- діагностичному відділенні Балтської ЦРЛ, урочисте відкриття якого заплановане на сьогодні.Прокоментувати подію ми попросили голову районної ради Олексія Пантілєєва.

– Нове приймальне відділення, як його по-сучасному називають – Emergency Department, принципово відрізняється від минулого формату тим, що тут розміщено відповідно обладнану операційну для проведення невідкладних операцій та палату інтенсивної терапії, оснащену кисневим обладнанням та мультифункціональними ліжками. Але найбільшою цінністю є рентгенологічне відділення, оснащене сучасним цифровим рентгенапаратом вартістю 2,5 млн. грн., придбаним за сприяння облдержадміністрації у цифровому форматі. Цей апарат цікавий тим, що результати обстеження пацієнтів більш точні, виводяться не тільки на плівку, а й одразу з’являються на екрані в цифровому форматі, тож його можуть бачити не лише спеціалісти, які знаходяться безпосередньо у відділенні, а й можна одразу передати через Інтернет-мережу одеським фахівцям.

У відділенні також облаштовано у відповідності до санітарних норм санпропускник. Тобто все зроблено для того, щоб надавати хворим першу невідкладну допомогу. І, що ще важливо, облаштовано кабінет телемедицини, де є можливість в режимі реального часу (онлайн) через Інтернет-мережі передавати результати обстеження хворого у цифровому форматі, консультуватися зі спеціалістами обласного рівня. Планується також придбання програмного забезпечення, погодженого з департаментом охорони здоров’я Одеси, яке буде встановлене в медичних закладах області, що дозволить вести електронні картки хворих, зберігати необхідну інформацію в електронному вигляді. Доступ до цієї інформації матимуть всі лікарні, підключені до мережі та оснащені відповідними програмами. Будуть також передаватися й електронні рецепти.

Виконано велику роботу, придбано нові меблі. Участь у фінансуванні брали пропорційно районна та міська ради. Звичайно ж, не обійшлося без допомоги спонсорів. Скажімо, мультифункціональні ліжка придбані за спонсорські кошти.У перспективі планується обладнання ізольованих боксів для інфекційних та психічних хворих. Думаю, що протягом наступного кварталу цю роботу буде здійснено, – розповів голова районної ради.

За словами Олексія Пантілєєва, районна рада, як і міська, завжди з готовністю сприймають новації. Саме тому, перебуваючи попередньо у однакових стартових умовах, коли у департаменті охорони здоров’я ОДА заявили, що чотири цифрових рентгенапарати будуть встановлені у тих центральних районних лікарнях, які першими будуть готові до цього, в Балті довго не чекали, а зробили все , щоб таке обладнання потрапило до нашої ЦРЛ. І стали першими: три інших дороговартісних цифрових рентгенапаратів ще чекають своєї черги на складі… у Києві.
Записала Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply