Кучерявість листя персика, обробка та захист

Хвороби плодових культур – завжди неприємність для садівника. Вони неодмінно позначаються на кількості і якості одержуваних плодів. Одна з найбільш відомих напастей на персикових деревах – кучерявість персика. Які ознаки має ця хвороба? Які препарати впораються з нею?

Кучерявість листя персикового дерева – захворювання, з небезпечною швидкістю поширення, що приводить до поступової загибелі дерева. Кращий спосіб уникнути його – проводити профілактичні обробки. Якщо хвороба все ж з’явилася в саду – слід негайно приступати до лікування.

Якщо з цим захворюванням не боротися, то дерево персик може бути абсолютно оголеним в травні – на початку червня. Крім листя, на персику можуть вражатися і пагони кучерявістю. В цьому випадку вони стають жовтуваті, товщають і засихають. Хвороба грибкового паразита різко послаблює персикові плодові дерева, і ті стають слабкими до майбутніх морозів.

Зараження відбувається стрімко:

Перезимувавші в корі, спори грибка швидко поширюються по дереву, розміщуючись на бруньках , ранах і тріщинах гілок з настанням тепла.

На заражених листках з’являються здуття, які несуть нові спори.

Захворювання охоплює все нові частини рослини протягом сезону, після чого йде на зимівлю.

Уражені дерева майже відразу перестають плодоносити. Нові пагони не визрівають, а всихають, що призводить до послаблення дерева і його загибелі в найближчу або наступну зиму.

Причини хвороби

До причин появи на персику викривлених листків, перш за все, відноситься недостатність заходів профілактичної обробки і слабкість імунної системи рослини.

Чим лікувати захворіле дерево? Перш за все, при появі деформованих листків і пагонів, необхідно зрізати їх з дерева і спалити. Такий захід запобігає подальшому утворенню спор і поширенню хвороби.

Народні методи боротьби з хворобою не приносять швидкого результату або довготривалого ефекту.

Профілактика

Для лікування хворої культури потрібно кілька обробок. Тому рекомендовано проводити профілактику щодо недопущення зараження кучерявістю.

Досить двох обприскувань фунгіцидами в рік:

до розпускання бруньок навесні;

після опадання листя глибокої осені.

Обприскування проводять тільки в суху погоду, при слабому вітрі або його відсутності. Обприскувати потрібно не тільки саме дерево, а й грунт навколо нього.

 Для лікування кучерявості  використовують сучасні фунгіциди, які мають високу ефективність проти низки грибкових захворювань: скор, фундазол, рідоміл, голд, топаз, хорус, делан.

Їх розводять в суворій відповідності з інструкцією. Обробки повторюють кілька разів за сезон з інтервалом в 2 тижні. Рекомендується чергувати препарати, щоб не допустити звикання грибка і підвищити ефективність лікування.

Кучерявість кісточкових дерев – грибкова хвороба весняна, повторів у поточному сезоні не буде, тому при осінньому обприскуванні персиків, абрикос їх обробляють мідним купоросом. Навесні обприскування хорусом (пів чайної ложки на 10 л. води) по зеленій кроні і миттєво після цвітіння. Мідьвмісними препаратами дерева по листю не потрібно обробляти – може скинути листя. Допомагає, безсумнівно, і санітарна обрізка, знищення хворого, ураженого листя.

Віконуючи ці прості рекомендації, можна з легкістю позбавитися від такого неприємного захворювання, як кучерявість листя, і насолоджуватися багатим урожаєм персиків.

Державний фітосанітарний інспектор СФК № 3 м.Чорноморська Тетяна СИДОРЕНКО.

Leave a Reply