Михайло Лазаренко про кінець «смотрящих» і «журчащих», мрію про справжню українську продукцію та комфортні умови для бізнесу

Як ми вже повідомляли, Михайла Лазаренка нещодавно повторно (вже за результатами конкурсу) призначено на посаду голови Подільської райдержадміністрації після майже десятимісячного керівництва районом, напевно, у найскладніший період децентралізаційних процесів та боротьби з ковідом. Тому, звичайно ж, всіх цікавить, які пріоритети ставить перед собою очільник району, якого не тільки на Балтщині знають як успішного господарника. Про це він розповів під час брифінгу, відповідаючи на запитання представників регіональних ЗМІ.

Зокрема, Михайло Лазаренко зізнався, що з призначенням на посаду взяв на себе велику відповідальність, адже за умов боротьби з внутрішніми та зовнішніми загрозами (серед них – російська агресія, боротьба з Сovid-19) ставить перед собою амбітні завдання зробити Подільський район, який об’єднує у собі Савранщину, Кодимщину, Балтщину, Окнянщину, Любашівщину, благополучним, гарним та привабливим для інвесторів.

— Я не хочу, щоб наша земля зустрічала гостей сміттєзвалищами та політичними біл-бордами. Тому сьогодні переді мною поставлено завдання: коли хтось в’їжджає, скажімо, у Савранський колишній район (а тепер Подільський), щоб було видно, що тут живуть розумні, талановиті та хазяйновиті люди. Щоб хорошими були дороги, охайними – узбіччя, затишними – зупинки, щоб поля були засіяні не тільки рапсом і соняшником, а й різними зерновими та кормовими культурами, щоб на наших пасовищах паслася худоба, в тому числі коні й вівці. Щоб діти наші їли справжню українську продукцію, вирощену й виготовлену з любов’ю. Тому я особисто і люди, яких зібрав біля себе (і, думаю, ще більше приєднається!), всі ми разом докладатимемо максимум зусиль, щоб наша земля українська була квітучою, привабливою. Щоб так, як вдавалося мені в бізнесі, який у мене був, вдалося згуртувати людей, котрі б приваблювати інвесторів, створювали нові робочі місця, аби наша земля не занепадала.

Михайло Лазаренко також не обійшов увагою й демографічну ситуацію, пояснюючи одну з причин укрупнення районів. Покращення цієї ситуації залежить від благополуччя населення, забезпечення якого є одним з головних пріоритетів влади.

— Відверто кажучи, роботи дуже багато. І хоча я вже сивочолий голова адміністрації, але зібрав навколо себе молоду команду професіоналів. Ми відбираємо кращих з кращих. Робимо це відкрито, прозоро, тільки на фаховому рівні, незалежно від того, хто у кого мати чи тато. Пріоритет – знання української мови, любов до землі, на якій ти живеш.
Відверто відповідаючи на запитання, чому він покинув успішний бізнес, здав політичний мандат і на останніх виборах вже не боровся за депутатство, голова райдержадміністрації зауважив:

— Я просто хочу об’єднати всіх разом, об’єднати всі зусилля для того, щоб люди почали любити себе, любити своє місто, село, мікрорайон, і разом – Подільський район. Якщо ми об’єднаємось, покладемо політичні прапори подалі у шафи і попрацюємо дружно хоча б ці три роки, повірте, що народ буде задоволений.

Розповів Михайло Лазаренко й про налагодження комунікацій районної влади з населенням, запевнивши, що все це робиться у тісній співпраці з усіма головами об’єднаних громад на території району. За його словами, спільних завдань дуже багато, починаючи від здорового харчування дітей у дитячих садках та школах до сприяння розвитку бізнесу.
— Ми виїжджатимемо на місця, працюватимемо один день в Балті, інший – в Окнах тощо. Будемо показувати кращі приклади, які є, скажімо, в Подільську, для того, щоб підхопили Балта, Саврань, Кодима… Ми повинні зробити подільську землю сильною, спроможною і максимально об’єднаною, бо тільки разом зможемо досягти успіху.

Подільський район – сільськогосподарський. Та чи є перспектива розвитку не тільки рослинництва, а й тваринництва, бджільництва на його території, які занепадають через масове розорення земель? Цю тему теж було обговорено з головою райдержадміністрації. За словами Михайла Лазаренка, потрібно покласти край вседозволеності та порушенням законодавства.

—Так, розорали навіть те, що заборонено законом. У мене були на прийомі мешканці колишнього Савранського району, які розповіли, що один з так званих фермерів умудрився розорати землю практично за п’ять метрів до річки Південний Буг, встановили поливні системи. Деякі з підприємливих «інвесторів» почали видобуток щебеню без будь-яких дозвільних документів. Ось така вакханалія, вседозволеність, що певний період відбувалася, породжує бардак. Але ви бачите, які останнім часом відбуваються зміни на покращення. Скільки у нас було гарних президентів, але жоден не прийняв рішення, не зробив того, щоб Україну звільнити від «крадіїв у законі», прийнявши відповідні рішення. Ви ж розумієте, що у нас керують хто завгодно: є «смотрящі», «журчащі», «мурчащі»… Тепер закон прийнятий і це буде зроблено. Уявіть, що вже не будуть «податі знімати», не будуть горіти комбайни, трактори у фермерів, які відмовлялися платити дань бандюкам. Я можу багато прикладів наводити. На жаль, земля перетворена на товар, а не на засіб для виробництва продукції та збагачення в цілому українського народу. Це й породжує ось таке. За земельним законодавством є землі запасу, резерву, сіножаті, пасовища. Але останнім часом культуру зробив плуг: переорали, передискували, засіяли соняшником… Ми вже створили комісію і будемо працювати у всіх населених пунктах, незважаючи на те, що у нас досить велика територія. Там, де мають бути пасовища, будуть пасовища, де мають бути сіножаті, будуть сіножаті.

Стосовно тваринництва та бджільництва. Ми працюємо у ринкових умовах, і той, хто дбає про своє майбутнє, дотепер тримає і пасіки, і ферми. На прикладі нашого району: хтось вирощує полуницю, хтось займається городиною, хтось – іншим промислом. Отже, хто хоче працювати, той знаходить можливість. Наше завдання зробити максимум для того, щоб людям, які живуть на цій території, було комфортно розвивати свій бізнес.
Голова райдержадміністрації також відповів на запитання щодо представництв у колишніх районних центрах, повідомивши, що загальний склад РДА становитиме майже 190 штатних одиниць. За словами Михайла Лазаренка, адміністрація сконцентрована в основному в Подільську, у колишніх районних центрах залишаться структурні підрозділи управління соціального захисту та служби у справах дітей.

— У проєкт закону «Про місцеві державні адміністрації» внесено чимало правок та змін. На теперішньому етапі питання знаходиться на вивченні, узгоджуються в усіх комітетах Верховної Ради. Ми залишили практично в усіх колишніх районах по два кабінети для того, щоб на місцях перебували юрист і обов’язково представник голови Подільської адміністрації. Я це озвучив в офісі президента, під час слухань у Верховній Раді. Пояснив: це неправильно, якщо мешканцю Саврані треба буде їхати в Подільськ для того, щоб пожалітися на дії голови громади чи іншого посадовця органу місцевого самоврядування. Ми повинні бути ближчими до людей. Я хочу сказати, що адміністрації будуть не тільки локомотивом, а й сервісною службою. В першу чергу для того, щоб люди зрозуміли: Україна – це їхня країна.

Людмила КАЛІНІНА

Leave a Reply