МУЖНІЙ ПО СВОЄМУ І ПО НАРОДНОМУ СОВІСНИЙ — СТЕПАН ОЛІЙНИК

БАЛТСЬКА земля славиться своїми видатними особистостями. Саме наша Балтщина дала початок великому гумористу-сатирику, журналісту – Степану Івановичу Олійнику. Його земляки свято шанують пам’ять про цю чудову, душевну і совісну людину. Щорічно до сіл Пасицели, Левадівка, нашого міста злітаються члени Олійниківської родини, щоб вшанувати цей край, де були зроблені перші кроки в житті, де була написана перша кореспонденція Степаном Олійником.

Наказ батька «Сину, пиши тільки правду!» Степан Іванович взяв собі за дороговказ. Де б не працював, завжди вів боротьбу з негативними явищами в суспільстві. Його твори почали друкуватися з 1926 року. Їх публікували в районних, обласних, республіканських та союзних засобах масової інформації. Ми з великим задоволенням читаємо його твори, бо вони актуальні й сьогодні.

Ім`я Степана Івановича об`єднало населені пункти Київ, Одесу, Левадівку, Пасицели і Балту, як та річечка Тилігул, на березі якої пройшли дитячі роки поета-гумориста.

До дня народження славного земляка в Балтському історичному музеї відкрилась виставка під назвою «Мужній по своєму і по народному совісний”. Тут зібрані його твори, спогади про життя поета-сатирика, особисті речі. Третього квітня до підніжжя пам’ятних знаків ляжуть квіти – квіти шани та пам`яті про Степана Івановича Олійника.

Петро ТКАЧ, директор музею.

Leave a Reply