Мінцифри: Завдання Дія City — створити в нашій країні комфортні умови для бізнесу

Мета Дія City — перетворити Україну на найбільший IT-хаб Європи. Про це говорили представники українських ІТ-компаній під час дискусійної панелі «Україна — новий ІТ-хаб Європи» в межах третього дня Всеукраїнського форуму «Україна 30. Цифровізація».

«Основне завдання Дія City — створити в нашій країні такі умови для бізнесу, в яких він почуватиметься максимально комфортно, швидко розвиватиметься та зможе реалізувати весь потенціал», — зазначив під час панельної дискусії заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
У межах проєкту Дія City Мінцифри створює прозорий правовий режим зі сприятливою податковою системою та цілим комплексом стимулів для розвитку IT-галузі. Так система оподаткування в межах спецрежиму зберігатиме для IT-компаній податкове навантаження на рівні спрощеної системи — додається лише 1,5 % воєнного збору.
Окрім цього, запроваджується нова форма взаємодії компаній та спеціалістів — гіг-контракти. Це дозволить IT-компаніям будувати прозору корпоративну структуру та забезпечити фахівців соціальними гарантіями. У Дія City також діятимуть інструменти захисту прав на інтелектуальну власність, які використовуються у світовій практиці, а також додаткові механізми правового захисту від неправомірних дій силовиків.
Це також сприятливий режим для залучення іноземних інвестицій. Для цього в українське правове поле інтегруються окремі елементи англійського права, що дадуть компаніям гнучкі інструменти для залучення фінансування та спростять доступ до венчурного капіталу. Іноземні інвестори отримають умови для вигідного та безпечного інвестування в українські компанії.
Так Дія City стимулюватиме в Україні появу нових продуктових компаній і стартапів та надасть їм вигідні умови для розвитку саме тут і впевненого виходу на світовий ринок.

Джеорело: https://www.kmu.gov.ua/ 

Leave a Reply