Мінцифри робить інструменти електронної демократії доступними для всіх

Зрозумілі, прозорі та доступні для всіх інструменти електронної участі. Саме такі цифрові стандарти у сфері е-демократії встановило Мінцифри для того, щоб спрощувати життя українців. Щодня ми працюємо над створенням державних сервісів нового покоління — без черг, бюрократії та корупції. Результати вже може відчути кожен. У межах тижня Відкритого Уряду Мінцифри спільно з партнерами обговорили необхідність участі громадян у демократичному процесі в Україні.
Розвиток інструментів е-участі та залучення суспільства до ухвалення рішень — це не лише показники успішної демократії, а й необхідність для ефективної розбудови спільнот та запорука їх зростання. Україна рухається в напрямку активної електронної участі. Про це свідчить рейтинг е-участі ООН, у якому торік ми покращили результати на 29 позицій.
Вже у 2022 році плануємо втілити амбітну мету — потрапити до першої 20-ки країн з найбільш розвиненою е-участю громадян у комунікації з державою. Для цього ми і запускаємо єдину національну платформу взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та інститутами громадянського суспільства ВзаємоДія.
Цей сервіс стане провідником у світ е-демократії в Україні. Вам більше не доведеться:
пересилати поштою або привозити особисто документи для подання на конкурси проєктів громадських організацій;
«гуглити» контакти органів виконавчої влади на різних сайтах;
шукати, де звернутися до органів влади зі своїми пропозиціями, зверненнями чи запитами.
Все це буде доступним на ВзаємоДії. Щобільше, статуси розгляду по них можна відстежувати онлайн та отримувати відповідь в особистий кабінет. Також ми плануємо зібрати на одному ресурсі акти для громадського обговорення — стежити за оновленнями в регулюванні та вносити свої пропозиції стане простіше.
Створення ВзаємоДії є пріоритетом для Уряду. Майданчик розроблений за міжнародними стандартами у сфері е-демократії та втілює головні цінності партнерства: доступ до публічної інформації, участь громадськості та підзвітність.
Платформа розширює можливості участі в політиці вразливих категорій громадян, які нині мають менше змоги впливати на публічні рішення. Більше того, користувачі зможуть отримувати якісний зворотний зв’язок з кожного окремого інструмента. Команда Мінцифри не лише збирає в єдиному «вікні» всі ці елементи, а й аналізує недосконалості, щоб надалі кожен канал комунікації став ще ефективнішим.
Нам важливо почути та врахувати різні точки зору від широкого кола учасників. Саме тому спільно з партнерами активно залучаємо громадськість до тестування функціоналу платформи. Зокрема, запропонували громадським організаціям перевірити роботу модуля е-конкурсів. Відгукнулися як досвідчені ГО, які раніше вже мали досвід участі в конкурсах проєктів інститутів громадянського суспільства, а також були у складі конкурсних комісій, так і новачки в заявках на державні гранти.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/

Leave a Reply