На Балтщині завершується адмінреформа: районна рада передала заклади освіти і культури громаді

Минулої п’ятниці у залі засідань відбулося одразу дві сесії: міської та районної рад. Основною причиною став розгляд питань щодо безоплатної передачі закладів освіти, культури та відповідного майна сільських територій, які за перспективним планом розвитку області перейдуть до складу Балтської об’єднаної територіальної громади.

Сесія міськради
Все відбувалось за необхідною процедурою: від надання згоди до прийому у власність. Тому сесія міської ради була проведена з перервою на період сесійного засідання районних обранців.
Після сесії районної ради депутати міськради продовжили роботу. Першим заслухали звіт міського голови Сергія Мазура про роботу у 2019 році. Так, за словами очільника громади, минулого року доходи бюджету ОТГ становили 287,9 млн. грн., серед них 44,9 % (129,2 млн. грн.) – офіційні трансферти. Бюджет розвитку громади за 2019 рік становив 58,2 млн. гривень.
Активно торік велися ремонт та грейдерування доріг, капітальний ремонт тротуарів, будівництво нових ліній електромереж в місті та селах.

Балтська ОТГ першою веде волоконно–оптичну лінію зв’язку по селах громади для забезпечення бюджетних установ інтернетом. Великою популярністю у молоді користується скейтпарк, побудований в Комсомольському парку м. Балта.
Чимало заходів та реалізованих програм відбулося у галузях культури, спорту, сімейної та молодіжної політики.
За звітній період підготовлено проєктні пропозиції на участь в різноманітних грантових програмах та конкурсах, де партнерами виступали громадські організації громади.

Всього депутати розглянули шістдесят питань (більшість – з управління комунальною та земельною власністю громади), прийнявши рішення по них переважно пакетним голосуванням. Зокрема, на сесії проголосовано за створення Служби у справах дітей при виконавчому комітеті й затверджено Положення про службу. Також затверджено Програму висвітлення діяльності Балтської міської ради Одеської області та її виконавчих органів на 2020 – 2021 роки та прийнято в комунальну власність громади заклади культури і навчальні заклади, що діють на територіях Сінненської, Чернеченської та Плосківської сільських рад, які після проведення виборів до органів місцевого самоврядування увійдуть до складу Балтської ОТГ.

У власність ОТГ на баланс КНП «Балтський центр ПМСД» прийнято зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області телемедичне обладнання (програмно-апаратні комплекси для телеметрії та телемедичного консультування).
Надано згоду на безоплатне прийняття в комунальну власність громади від Балтської районної державної адміністрації – пересувного пункту габаритно-вагового контролю на базі автомобіля RENAULT MASTER.

Сесія райради
На сесії затверджено структуру та чисельність районного КП «Територіальний центр соцобслуговування населення» та призначено керівником закладу Ірину Юріївну Шендеровську, яка виграла відповідний конкурс. Також прийнято рішення про передачу закладів освіти, культури та відповідного майна зі спільної власності територіальних громад Балтського району до комунальної власності Балтської об’єднаної територіальної громади.
Безоплатно передано й майно зі спільної власності територіальних громад Балтського району Одеської області в комунальну власність Пужайківської, Піщанської та Сінненської сільських рад, а також половину адміністративної будівлі в комунальну власність Балтської ОТГ.
Особливого обговорення з цього приводу не відбулося. Лише депутат Юрій Покровщук поцікавився, чому все майно передається Балтській громаді і з чим залишиться майбутня Піщанська після об’єднання. Відповідаючи на це запитання, голова районної ради Олексій Пантілєєв пояснив: «Депутати обрані, аби не тільки представляти інтереси своїх виборців, а й приймати рішення, дотримуючись законодавства. За законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та інших законодавчих актів, майно має бути передано тим громадам, на території яких воно знаходиться».
Депутати також прийняли звернення до Уряду, народного депутата України Олексія Гончаренка, обласної ради та облдержадміністрації щодо виділення коштів на ремонт доріг, які проходять територією майбутньої Піщанської ОТГ. Зокрема, йдеться про автомобільні шляхи державного значення загального користування Р-71, Р-54 на відрізку Балта-Піщана-Саврань, які вкрай потребують капітального ремонту.

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply