На Балтщині сніг, дощ і сонце

Обіцяний Гідрометцентром Чорного та Азовського морів  Арктичний циклон таки «заштормив» Балтщину, закидавши снігом квітучі дерева та весняні квіти, додавши роботи комунальникам та місцевій владі.

Зв’язавшись  телефоном 21 квітня з деякими сільськими головами та старостами об’єднаної громади, дізналися ситуацію на місцях.

Звечора 20 квітня на відрізку траси Балта-Піщана, в районі так званого «половинчика»,  від снігового навантаження попадали дерева. Отже проїхати було складно. 21 –го  дорогу було розчищено.

Ухожанський сільський голова Анатолій Снігур розповів: « Снігу випало сантиметрів 8, але є місцями чималі замети (за ніч насипало), тому наші люди виїжджати з дому не ризикують.  Є ще така проблема: дерева дуже близько до дороги ростуть. На трасі від Балти місцями старі дерева попадали.  А інша проблема – важкий мокрий сніг понахиляв дерева над дорогою. Проїзд дуже вузький. Сьогодні відмінили навчання в школі. Можна було це зробити ще вчора, як у громаді».

Володимир Гербенський – Піщанський сільський голова – повідомив : «У нас в селі невеликий сніг упав. Він вже тане, тому немає сенсу використовувати техніку для розчищення доріг. Трасою транспорт рухається без перешкод».

Пужайківський сільський голова Сергій Даліщук теж сказав, що снігу в селі випало мало (не більше 10 сантиметрів) і до 15.00 майже розтав.

Гербіне чи не найбільше замело. «Місцями, особливо на шляху до цвинтаря, так навіяло, що ні проїхати , ні пройти.  Із сніговими заметами дружно боролися місцеві сільгоспвиробники Леонід Холоневський, Віктор Сеняк, Володимир Дончук та Володимир Мельник.  «Райавтодор» теж не відмовився допомагати – прислав сюди трактора», – розповіла сільський голова Галина Дідурик.

Зранку 21-го на Плоске через замети проїхати було дуже важко.  Плосківський сільський голова Валентина Ковальчук  повідомила, що на 16.00  в селі немає світла та зв’язку.

«В самому селі снігу чимало, але проїхати вулицями можна. Сьогодні був похорон, дорога до кладовища проїзна. А ось рейсовий автобус не доїхав до нас 2 кілометри.  Фермер Григорій Загородній  допоміг власним трактором розчистити дорогу і  дав змогу автобусу розвернутися на зворотній шлях. Він разом з братом Борисом сприяв розчищенню всіх заметених ділянок», – сказала вона.

За інформацією заступника міського голови Федора Молодця, негода додала турбот.

«Вчора й сьогодні електрики з бензопилами у руках пиляють гілля дерев, які попадали від снігового навантаження. Це в тему, чому треба зносити старі дерева, а не чекати, поки самі попадають. Вийшли три одиниці техніки в місто. Знову ж таки в Балті ситуація більш-менш нормальна, замети є місцями, де  є протяги, та на околицях. Ми виїздили на місця. Великі замети були, місцями – метрові,  у бік Козацького, Лісничівки, Саражинки.  Сніг мокрий, липкий, його утрамбувало і утворилися горби, які  наші МТЗ не могли взяти.  «Райавтодор» випустив два Т-150. Один поїхав у напрямку Піщаної, бо там до 10 автобусів та машин застрягли.  Другий розчищав дорогу на Білине – до електрички –  і на Подільск, бо в той бік в кінці вулиці Рєпіна застрягло кілька  автобусів та фур. Крім того біля Обхідної – переїзд з боку Подільська –  теж зупинилось кілька вантажівок.   Якщо температура буде плюсова, як обіцяє прогноз, сніг розтане. За мінусової температури наші комунальні служби готові працювати і вночі».

В той час, коли в місті ще йшов сніг, у Миронах, за повідомленням сільського старости Лідії Михайлюк,  лив дощ.

О 16.00 21-го в Балті  ніжно світило сонце, широко текли вулицями ручаї, цвіли вишні та тюльпани… На завтра прогноз теж невтішний. Але – побачимо!

Наш кор.

Leave a Reply