На Одещині лелеки повертаються в гнізда, що раніше встановили енергетики ДТЕК

ДО ОДЕСЬКОЇ області повертаються лелеки. Птахи селяться у гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом останніх двох років встановлювали електромонтери ДТЕК «Одеські електромережі». За підрахунками екологів, лелеки обжили вже понад 80% встановлених раніше «безпечних гнізд». Птахи повернулися в Україну попри війну, щоб дати нове життя та надію всім українцям на відновлення миру й стабільності в державі. Енергетики стежитимуть за збереженням гнізд на електроопорах, щоб лелекам було де оселитися та вивести пташенят.

Протягом останніх двох років ДТЕК «Одеські електромережі» системно встановлював на електроопорах, де лелеки звили гнізда, спеціальні штучні платформи для безпеки птахів. Робили це пізно восени та ранньої весни – поки лелеки не повернулися з зимівлі. Це допомагає захистити птахів від небезпеки ураження струмом, а клієнтів компанії – від аварійних відключень світла. Загалом енергетики перенесли на безпечні платформи 145 гнізд. У тому числі, наприкінці минулого року, в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту «Лелеченьки» фахівці ДТЕК встигли встановити 119 платформ.

Цього року через війну та складну ситуацію в країні, зокрема, в енергетиці, через пошкодження електроінфраструктури в багатьох областях України внаслідок бойових дій, компанія не змогла встановити нові платформи. Але птахи повернулися до встановлених раніше «безпечних гнізд».

«Птахи повертаються до гнізд на безпечних платформах цілими сім’ями. Обживаються, готуються до кладки яєць та виведення пташенят. За нашими підрахунками, зараз уже заселено близько 80% гніздувань на електроопорах. Ми продовжимо стежити за станом гнізд на захисних конструкціях, щоб лелекам, які повернулися, було де оселитися та вивести пташенят»,– розповідають у компанії.

Як повідомлялося раніше, крім 119 спеціальних платформ для гнізд лелек, у 2021 році ДТЕК «Одеські електромережі» встановив 779 птахозахисних пристроїв на повітряних лініях, щоб убезпечити птахів від ураження струмом, та 50 штучних гніздувань для хижих птахів – сов-сплюшок та сокола-чеглока. У тому числі тих, хто перебуває під захистом Бернської Конвенції* та Червоної книги України.

Після закінчення війни енергетики планують продовжити реалізацію проєктів із захисту біорізноманіття в Одеській області.

Відділ з комунікацій ДТЕК «Одеські електромережі»

Leave a Reply