Не скорочувати фінансування, а дбати про пацієнтів та медиків

Завідувач відділення інтервенційної серцево-судинної радіології Балтського відділення Одеської обласної клінічної лікарні Олександр СКРИПКА пройшов стажування у Стамбулі. Враженнями він поділився на своїй сторінці у Фейсбуці:

«Два тижні для мене виявилися дуже продуктивними. Я побачив 248 операцій з інтервенційної кардіології. Здивувала щира доброзичливість турецьких колег. Ділилися своїм досвідом, пояснювали і розповідали всі деталі й тонкощі.

Робота фахівців на серйозному рівні. У них – страхова медицина. Все необхідне обладнання та інструментарій є. Лікарі працюють із задоволенням. Ніяких «списків» -пацієнтам.

З приводу зарплат лікарям я писати не буду (не хочу засмучувати своїх колег). Держава їх цінує і поважає.
В цілому, прекрасно, коли є можливість навчатися й використовувати досвід закордонних колег. Навчання наших лікарів має стати нормою.

Будемо сподіватися, що люди, які реформують українську медицину, будуть думати не про те, як скоротити фінансування, якого і так немає, а думатимуть про поліпшення медицини в Україні як для пацієнтів, так і для медичного персоналу».

* * *
І вже після повернення додому Олександр Скрипка 23 лютого повідомив про те, що в реперфузійному відділенні було врятовано життя 32-річній людині з масивним інфарктом. Виконано стентування за бюджетною програмою. Встановлено два стенти з лікарським покриттям.

«Добре, що вчасно пацієнт доїхав до нас. Спасибі нашому інтервенційному хірургові Олександру Давиденку за виконану операцію», – написав він.

Leave a Reply