► З початку повномасштабного вторгнення Балтська громада прийняла близько 2,5 тис. внутрішньо переміщених осіб, які розмістилися у приватному секторі.
Але потреба у житлі залишається гострою, тому тут розпочали ремонтні роботи у приміщенні однієї з колишніх шкіл для облаштування пункту компактного проживання ВПО. Наразі ремонтні роботи завершено, придбані меблі, постільна білизна, побутове приладдя.
Днями отримали важливу допомогу від Координаційного гуманітарного штабу Одеської області – 4 великих (на 100 л) бойлери. Завдяки цьому функціювання пункту і розміщення людей буде пришвидшено.
В громаді зазначають, що це не перша допомога від обласного штабу: «Наша співпраця триває, і попереду – реалізація нових благородних, потрібних людям проєктів та планів».
► ВІДДІЛ розвитку культури та туризму Балтської міської ради закликав земляків відтворити традицію «живих ланцюжків» з нагоди Дня Соборності країни, оголосивши флешмоб. «Треба вийти на вулицю з напарником, колективом.Візьміться за руки – і усі перехожі, усі ваші друзі, які будуть поруч, зможуть потиснути вам руки. Це і буде АКТ ЗЛУКИ, – йдеться у заклику. – Так ми зберемо цих «Актів Злуки» маленьких багато-багато! І в такий спосіб підтримаємо країну, її Соборність і Єдність». Серед перших флешмоб підтримали ліцеї №1,2,3 Балти, «Балтська публічна бібліотека», Центр дитячої творчості, ГО «Ладушки» (Центр Раннього Розвитку), Гончаренко Центр-Балта (Балтська громада), Подільська райдержадміністрація, Подільський міський будинок культури тощо.
►Одним із першочергових завдань влади є організація розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО), створення їм нормальних побутових та санітарних умов для проживання. Ці заходи проводяться на території району постійно, тривають і сьогодні, – вважає перший заступник начальника Подільської РВА Вадим Мегіс. Він побував з робочим візитом в Кодимській громаді, де перевірив відділення стаціонарного центру для постійного або тимчасового проживання в селі Круті. На даний момент центр обслуговує 25 осіб. Чиновник звернув особливу увагу на стан приміщень та забезпеченість всім необхідним для нормального проживання людей. Так, на випадок відключення світла центр працює на генераторах, запас палива достатній.
Не залишились поза увагою Вадима Мегіса й створення запасів продовольства, засобів гігієни, предметів першої необхідності для населення, функціонування гуманітарного складу для забезпечення потреб найбільш вразливих верств населення, ВПО.
►У Піщанській громаді під час розширеної апаратної наради, яку провів очільник СТГ Олексій Пантілєєв з керівниками структурних підрозділів сільради та старостами, обговорили питання розвитку освітньої галузі (Піщанського та Пужайківського ліцеїв) і стан виконання бюджету сільської ради за 2022 рік. Особливу увагу приділили питанню підготовки та розробки програми соціально – економічного розвитку Піщанської сільської ради на 2023 рік, – повідомляється на сайті громади.