Новопольська школа чи шкільні автобуси? Депутати райради ледь визначилися з пріоритетами

Сорокова сесія районної ради розпочалася зі звіту начальника фінансового управління райдержадміністрації Миколи Назарика про виконання районного бюджету за 1 півріччя 2019 року. За його словами, бюджет по доходах загального фонду (без урахування трансфертів) виконано на 112,5%. У порівнянні з минулим роком вони збільшилися на 639 497 грн. Темп росту становить 118,6%. Загалом районний бюджет у першому півріччі 2019 року поповнився на 97 065 518 грн. (в тому числі — трансферти 92 101 077 грн., власні надходження бюджетних установ — 891 040 грн., податки, неподаткові платежі — 4 073 400 грн.). Уточнені планові показники загального та спеціального фондів за звітний період виконано на 100,2%.
Питання розглядалося під час засідань постійних депутатських комісій та Президії районної ради, тому особливих запитань не викликало.
Мова цифр головного фінансиста району набула набагато більшого значення, коли зайшла розмова про внесення змін та доповнень до районного бюджету в частині розподілу коштів.
Серед інших видатків у проекті рішення, підготовленому фінансовим управлінням, передбачалось понад 10 тисяч гривень на косметичний ремонт Новопольської школи, яку, як і дитячий садочок с. Новополь, наступним рішенням пропонувалось передати у власність Балтської об’єднаної територіальної громади. На думку голови районної ради Олексія Пантілєєва, після прийняття такого рішення піклування про заклад стане прерогативою міської ради. До того ж, 10 тисяч не вирішать проблем школи, адже з бюджету колишньої Новопольської сільської ради на ремонт закладу вже передбачено набагато більшу суму, тому запропонував зарезервувати ці кошти для відділу освіти на ремонт шкільних автобусів.
Пропозицію голови доволі активно обговорювали депутати. Деякі з них аргументували, що сьогодні бюджет районної ради складається в тому числі й з надходжень з колишньої Новопольської сільської ради (за законодавством відрахування відбуватимуться до кінця бюджетного року). Але перерозподіл коштів відбувався за рахунок його перевиконання. За словами Олексія Пантілєєва, надходження з бюджету колишньої Новопольської сільської ради за І півріччя поточного року становили 93%. Тобто, не те що про перевиконання, а й навіть про виконання мови не йде. То чому за рахунок інших сільських рад, які зробили відрахування з перевиконанням, має «дотуватись» навчальний заклад с. Новополь, на який і так міська рада передбачає достатньо коштів? — дивувався голова райради. Свою пропозицію щодо перенаправлення коштів на ремонт автобусів Олексій Пантілєєв вважає правильною, тому, навіть після озвучення її під час засідання постійної депутатської комісії, повторився на сесії.
Ситуація з шкільними автобусами справді є актуальною. Особливо — в Пужайківській школі, де автотранспорт вже давно потребує заміни. Автобус обіцяють придбати і навіть більше 1 млн. гривень виділено з цією метою з обласного бюджету та понад 400 тисяч (за умов співфінансування) — з районного. Та чи витримає (хай і новий!) автотранспорт вкрай погані дороги?! Але це тема вже іншої розмови…
Жваве обговорення питання завершилось безрезультатним голосуванням: голоси розділились так, що ні пропозиція голови ради, ні проект рішення фінуправління РДА не набрали потрібної кількості голосів.
Довелося переголосовувати. Звертаючись до народних обранців до голосування, голова районної ради зауважив:
— Більшість з нас, депутатів районної ради, так чи інакше пов’язана з громадою (працюємо тут і живемо), але так склалося, що ми всі повинні піклуватися про долю семи сільрад, що залишилися в районі. І у них є проблеми, які маємо вирішувати, — і додав, що питання було попередньо обговорено з керівництвом міської ради та досягнуто порозуміння.
Врешті–решт заради того, щоб не затримувати фінансування інших бюджетних закладів та установ району, Олексій Пантілєєв відмовився від своєї пропозиції і при повторному голосуванні разом з більшістю депутатів підтримав проект рішення без своєї поправки: Новопольська школа таки отримає фінансовий транш у понад 10 тисяч гривень з районного бюджету.
Наступним рішенням депутати передали навчально-виховні заклади колишньої Новопольської сільської ради та їх майно зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Балтської ОТГ.
Депутати також внесли зміни до Статуту КП «Балтська центральна районна лікарня», створили Спостережну раду ЦРЛ, прийняли рішення щодо управління комунальним майном та взяли до уваги звіт прокурора Котовської місцевої прокуратури Тетяни Ковальчук про результати її діяльності на території Балтського району за перше півріччя 2019 року.
Наприкінці засідання перед присутніми виступили: депутат Василь Степчук, який порушив питання земельного рейдерства, екології та незаконної вирубки лісів; а також голова райдержадміністрації Роман Кацмаза — з питанням використання земельних ресурсів та розрахунків за паї.
Голова районної ради Олексій Пантілєєв заявив про свій вихід з фракції БПП та перехід до позафракційних депутатів.
Людмила Шелих.

Leave a Reply