Одноосібників “давити” не будуть

За ініціативою голови Балтської районної ради Олексія Пантілєєва відбулася друга нарада із земельних питань з участю начальника відділу Держгеокадастру у Балтському районі Романа Кацмази,  держземінспектора цього відділу Ігоря Гогу, заступника начальника Балтського відділення Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валерія Івашковського, спеціаліста відділу доходів фінансового управління райдержадміністрації Олесі Усатенко та сільських голів.

Мета була одна: донести до кожного, хто обробляє землю, що працювати чесно і прозоро, в правовому руслі, вигідно. Присутні шукали вагомі аргументи для переконання сільгоспвиробників, які начебто одноосібно обробляють землю, «вийти з тіні», зареєструвати підприємництво та вести чесний бізнес.

– Лише мала частина одноосібників дійсно самостійно обробляє свої землі, – наголосив Олексій Пантілєєв. – Тож буде справедливим, коли хоча б хтось із них оформиться підприємцем. Це питання порушувалося кілька днів тому на комісії з легалізації робочих місць і цим займатиметься інспектор з праці. Але я вважаю: якщо ми живемо в цьому селі, місті, районі, в цій державі і будемо думати лише про те, як ухилитися від податків, а не про розвиток – майбутнього у нас не буде.

На підтвердження думки керівника спеціаліст відділу доходів фінансового управління райдержадміністрації Олеся Усатенко, проаналізувавши ситуацію з надходженнями за перший квартал поточного року у порівнянні з показниками минулого, порадила сільським головам порахувати, якими мають бути реальні ставки та прогнозоване наповнення місцевого бюджету.

Вона зазначила, що не всі одноосібники подали податкові декларації про свої доходи.

Присутні дійшли висновку, що треба активно працювати з одноосібниками, говорити з ними, переконувати.

– Незабаром почнеться робота з легалізації робочих місць. Ви повинні донести це до людей. – сказав Олексій Пантілєєв, звертаючись до сільських голів. – Якби була мета зненацька когось спіймати та накласти штраф, вам би ніхто нічого не говорив.

Валерій Івашковський запевнив присутніх, що фахівці податкової теж зустрінуться з кожним одноосібником, розкажуть про вимоги законодавства, а якщо вони ігноруватимуть їх, то до порушників застосовуватимуться штрафні санкції.

– Суми досить значні,- підкреслив Валерій Івашковський. – Якщо людина обробляє більше 20-ти гектарів землі, то в неї обов’язково є наймані працівники. Якщо вони не оформлені належним чином – це карається штрафом у розмірі 92 тисячі грн., а з тих, хто перешкоджатиме перевіркам, стягнуть 320 тыс. грн. Я вважаю, що краще легалізувати свою діяльність і платити податки. Та й тим робітникам, які працюють у підприємця, добре: іде стаж. А це – майбутня пенсія.

– У нас мета одна – допомогти бізнесу, – сказав Роман Кацмаза. – Без сільської ради, без депутатського корпусу ми не розберемося. Маємо почути представників бізнесу: чом вони не можуть зареєструватися, чи, може, не хочуть. Якщо ми сплануємо так роботу і зустрінемося за закритими дверима й поспілкуємось, пояснимо плюси і мінуси, вони розкажуть свої проблеми. Ми повинні розказувати пайовикам, що якщо вони отримали 6 тис. грн. орендної плати, то  повинні самі потурбуватися і дізнатися, скільки фермер заплатив податків за них. Це відповідальність кожного з нас. Наша мета – не «задавити» одноосібника, а, навпаки, зберегти тих власників, які користуються землею.

Учасники наради дійшли висновку про необхідність створення відповідної комісії, до складу якої увійдуть районні фахівці та представники органів місцевого самоврядування. Комісія відвідає кожне село, зустрінеться з місцевими одноосібниками, щоб, нарешті,  навести лад у досить складних питаннях, пов’язаних з використанням землі.

За матеріалами сайту Балтської районної ради

Leave a Reply