Оперативне оновлення щодо #російського_нашегнення 28 березня 2022 року

Тридцять третій день героїчного спротиву українського народу російському військовому вторгненню триває.
Російський ворог зосереджується на утримання окупованих кордонів та підготовці до відновлення наступальних операцій.
Відзначається перегрупування російських військ з метою нарощення наступальних спроможностей для досягнення цілей досягнення адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Водночас російський ворог продовжує наносити ракетно-бомбові удари по військовій та цивільній інфраструктурі України.
Також для ведення бойових дій на території України проходять навчання та передислокацію додаткових підрозділів ЗС РФ.
За наявною інформацією, планується відправити військову техніку та 150 військовослужбовців 155-ї окремої бригади Тихоокеанського флоту (постійна база Владивостока). Сформовано підрозділ 14-ї спеціальної бригади Східного військового округу (Хабаровськ, пункт постійної дислокації).
На волинському напрямку від Збройних Сил Республіки Білорусь працюють до чотирьох БТГ, які залучені до зміцнення та захисту білорусько-українського кордону. Повністю виключити причетність Збройних Сил Республіки Білорусь до бойових дій на території України неможливо.
На Полісському напрямку російський ворог не вів активних наступальних дій. Продовжується завдавати вогнепальних збитків підрозділам українських військ в районах населених пунктів Личанка, Петрушка, Шпитка та Мощун.
Російський ворог перегрупує війська та відводить частину підрозділів на територію Республіки Білорусь для відновлення боєздатності.
На Гомельщині Республіки Білорусь зафіксовано перевезення мобільної балістичної ракетної системи короткого дальності «Іскандер-М» в напрямку Державного кордону з Україною.
На Сіверському напрямку російський ворог за допомогою деяких підрозділів Центрального військового округу не проводив наступальних операцій. Він зосередив свої зусилля на консолідації та утримання раніше окупованих кордонів. Проводить перегрупування, концентрує техніку в населених пунктах та лісах, щоб запобігти її пошкодження вогнем.
Російський ворог продовжує блокувати місто Чернігів, завдаючи вогнепальної шкоди цивільній інфраструктурі. Захищає захоплені раніше кордони та проводить позиції інженерної техніки. За наявними даними, російський ворог відступив із села Сновськ, знищивши міст через річку Снов.
Крім того, російські окупанти знищили мости в поселеннях Конотоп, Стара Рудня, Смяч, Малий Дирчин та Великий Дирчин.
У напрямку Броварів окупанти намагалися діяти за допомогою відокремлених підрозділів 90-ї танкової дивізії та 2-ї Всевійськової армії Центрального військового округу Російського ворога зупинили активні оборонні дії ЗСУ, але він продовжив обстрілювати позиції наших військ поблизу села Лук’янівка.
На Слобожанському напрямку ворог діє за допомогою окремих підрозділів Західного військового округу.
В районі міста Суми російський ворог не вів активних бойових дій, продовжував перегрупувати війська та виводити їх на територію РФ для відновлення боєздатності після втрат. За наявною інформацією, морально-психологічний стан особового складу вкрай низький. Таким чином, військовослужбовці 15-го мотострілецького полку відмовляються брати участь у війні.
У напрямку міста Харкова російський ворог не проводив наступальних операцій, продовжує блокувати місто та обстрілювати цивільну інфраструктуру та проводить заходи з логістичної підтримки військ.
В районі міста Ізюм діє російський ворог за допомогою відокремлених підрозділів 20-ї Всевійськової та 1-ї танкової армії та Балтійського флоту. Проводиться перегрупування, поповнення боєприпасів з метою подальшого відновлення наступ на Слов’янськ.
На Донецькому напрямку російські окупанти зосереджують свої основні зусилля на тому, щоб взяти під контроль селищ Попасна та Рубіжне, виїзди в райони Вугледар та Солодке, а також захопити міста Маріуполь.
Російський ворог здійснив артилерійський та мінометний обстріл населених пунктів Торецьке, Світлодарськ, Троїцьке, Піський.
У напрямку Терного внаслідок бойового зіткнення з підрозділами ЗСУ російський ворог зазнав втрат та відступив до району населеного пункту Макіївка.
У Рубіжному за підтримки артилерії російський ворог намагається здобути опору у північно-західній частині міста, але безрезультатно зазнав втрат.
У районі населеного пункту Нью-Йорк Донецької області російський ворог двічі намагався штурм. Не вдалося, відступили, продовжили артилерійський обстріл позицій українських захисників.
Російський ворог здійснив штурми в районі Маринки. Це було невдало і зазнало втрат. У Маріуполі – російський ворог продовжив просуватися до центру міста та обстрілювати позиції українських військ.
У районах Степногірська та Гуляйполя російські окупанти здійснили артилерійський обстріл позицій підрозділів Сил оборони України.
На Таврійському напрямку підрозділи росгвардії на тимчасово окупованих територіях Херсонщини продовжують проводити фільтраційні заходи щодо виявлення українських військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, громадських активістів, а також захоплення зброї та боєприпасів.
На Південному напрямку ворог вживає заходів щодо відновлення боєздатності та поповнення боєприпасів, продовжує інженерні роботи. Проводив штурмові операції в напрямку населеного пункту Благодатне, але безрезультатно.
Військово-морський склад Чорноморського флоту РФ виконує завдання в окремих районах оперативних зон Чорноморського та Азовського. Деякі кораблі вирушили на закриту зону, ймовірно, для нанесення ракетних ударів по цілям в Україні
Давайте переможемо разом! Віримо в ЗСУ!
Зберігайте спокій! Слава Україні!
https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua

Leave a Reply