Подарунок для українських школярів у ЧОРНОГОРІЇ

Вчора колективи навчальних закладів району (діти та вчителі) передали фермеру з Гольми Євгенію Кифоренку для української школи в Чорногорії подарунок: понад 150 книжок (серед них – підручники, художня література), власноруч виготовлені сувеніри (в тому числі – ляльки-мотанки) та листівки зі своїми електронними адресами. Цінний та з нетерпінням очікуваний вантаж буде доставлений через перевізника прямо за адресою.

Про це повідомив Євгеній Кифоренко. Він також розповів, що директор та засновниця приватної школи в Чорногорії 5 років тому з родиною та чоловіком – етнічним німцем емігрувала до Німеччини. Дорогою зупинилися в Чорногорії і залишилися там назавжди. Адже цей край так нагадував рідну Україну. Потім вже з’явилися можливість і бажання відкрити домашній дитячий садочок для дітей з України. Починати з нуля було важко, а ще важче – вивчати правові питання в чужій країні, де ще й говорять не рідною мовою. Але досвід роботи в сфері юриспруденції та українська підприємливість зробили свою справу! Хоч і довелося додатково отримувати педагогічну освіту, але команду фахівців вдалося таки зібрати.

Дошкільнята в дитячому садку швидко виросли і йти до чорногорської школи не хотіли. Тому й відкрили українську школу. Будували її разом з дітьми. Місцеві дітлахи приходили разом з батьками подивитися на «дивних» українців. З кожним роком українців все більше стало приїжджати до Чорногорії: хто за робочими контрактами , хто одружувався з місцевими, хто самостійно відкривав і відкриває підприємства. Дух БАТЬКІВЩИНИ і любов до свого коріння, культури, традицій – це українцям як повітря необхідно за кордоном.

Leave a Reply