У публічних місцях, засобах масової інформації, інтернет-ресурсах, трудових
колективах – кругом правоохоронці нагадують людям, які існують хитрощі
аферистів та як не стати їхньою жертвою.
Поліцейські зазначають, що війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні довірою громадян. При цьому кмітливість злодіїв виходить за межі вже добре знайомих людям афер, тож з’являються нові способи шахраювання.
Щоб уберегти населення, правоохоронці розгорнули масову інформаційну кампанію.
Поліцейські намагаються охопити усі верстви населення і кожному розповісти, як розпізнати й оминути пастки шахраїв.
Розповідають, що зловмисники діють і в телефонному режимі, і інтернет-просторі, і під час особистих зустрічей. Вони можуть подзвонити або надіслати повідомлення, рекламу, посилання на телефон, пошту, соціальну сторінку, підійти до вас серед вулиці чи постукати у двері, вдати з себе добросовісного продавця, покупця, орендодавця, працівника соціальних чи банківських установ.
У них безліч афер, приміром, з несподіваними грошовими чи іншими виграшами, соціальними виплатами, заміною старих купюр на нові, продажем товарів на умові передоплати, повідомленнями, що близька людина потрапила у біду або з’явилися проблеми з банківською карткою та багато інших.
Головне пам’ятати, що завжди треба критично мислити та не поспішати виконувати вказівки незнайомців, ретельно вивчати отриману інформацію, радитись і обговорювати її з рідними, знайомими, фахівцями, і за потреби звертатися у поліцію за номером «102».
Сподіваємося, інформаційна кампанія принесе гарні результати, і ошуканих громадян стане менше. Адже попереджений – означає озброєний.