ПРО СПОНСОРСТВО І ПЛАНИ

НОВОРІЧНЕ БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю

З НОВОПІЛЬСЬКИМ СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ Анатолієм СНІГУРОМ

– Анатолію Іллічу, настав Новий Рік, на порозі Різдво Христове, що ви хочете побажати своїм землякам- жителям Новополя, Волового і Крижовліна?
— Мирного неба над голо вою,щоб громада наша міцніла, згуртовувалась, щоб народжувалися дітки в селах, а школярі успішно навчалися. Зичу всім трудових досягнень, високих врожаїв сільгоспкультур. Щоб любили рідний край, дбайливо доглядали свої оселі. Але найбільше бажаю землякам здоров’я, саме про їхнє здоров’я минулого року чи не найбільше ми з депутатським корпусом турбувалися.

– Як саме, ви ж не медики…

– Авжеж, не медики. Минулої зими в нашій сім’ї трапилася біда. У мого батька, який мешкає в сусідньому Бершадському районі, стався інсульт. Відвезли його до районної лікарні й поки я дві години їхав туди, він лежав на носилках на землі. Молоденька тендітна санітарочка сама не могла його, 100- кілограмового, підняти і перенести в палату на ліжко. Я примчав, кинувся до лікаря, адже при інсульті важливо якнайшвидше надати допомогу, робіть щось- прошу- умовляю, а йому хоч би що, він, бачте, вирішив залишити роботу.

Потім бував я у Гайвороні в лікарні, в інших навколишніх районах. Знаєте, там люди набагато заможніше живуть, ніж балтяни, хати гарні мають, а от чуйності, душевності їм бракує. У них новісінькі каталки не використовуються для транспортування по лікарні хворих, бо “не їдуть”, а у нас старі- ще й як їдуть!Після відвідин тих чужих лікарень я зрозумів: на нашу Балтську ЦРЛ та її лікарів треба молитися. За їхній професіоналізм, увагу до людей та милосердя . Але їм потрібна допомога. І ми вирішили взяти участь у співфінансуванні районних проектів по реформуванню відділень, внесли досить солідну суму.

– Можете сказати конкретніше?

– Для придбання меблів для МСЕК перерахували 330 тисяч гривень, 100 тисяч — гінекологічному відділенню, 200 тисяч — кардіологічному центру. І задоволені, бо є результати.
– Як це сприйняли жителі сіл?
– По- різному, важко переконати людей, що ця фінансова підтримка реформування лікарні потрібна всім нам. Держава виділила на ремонт Новопільського будинку культури мільйон гривень-це нормально, а коли ми район підтримали — шкода грошей. Та вони ж повернуться нашим людям здоров’ям!Сьогодні ми дали кошти на розвиток лікарні, завтра інші дадуть нам на якісь важливі потреби. Зате якщо ти захворів – не треба їхати й втрачати час та кошти на поїздку на томограф до Одеси, за ті ж гроші тебе обслідують тут і врятують життя. До речі, другою людиною, яку врятували завдяки ранній діагностиці інсульту в Балтській ЦРЛ ,був наш житель. ”Швидка” доставила його в Київ, де вчасно зробили операцію. Ось вам і виправдання вкладеним нами коштам! Крім того, хочу підкреслити : ті перетворення, що відбулися в нашій лікарні на благо людей, це насамперед заслуга керівництва районної ради та райдержадміністрації, які користуються повагою і довір’ям в обласних структурах влади.

– Чого очікуєте від 2018 року?

– Якщо говорити про район – то щоб не зменшувалися темпи розвитку і ще кращими були співпраця усіх гілок влади та взаєморозуміння.
Якщо про нашу громаду- то дуже хочеться закінчити все, що розпочали. Це – завершення ремонтів будинку культури в Новополі, фельдшерсько-акушерських пунктів у всіх трьох селах . Школа з дитсадком стоять на роздоріжжі — щось треба вирішувати з об’єднанням. Важливо хоча б розпочати будівництво водогону. Дуже багато часу витрачається на виготовлення документації. Добре, що районна рада і райдержадміністрація допомагають з проектами.

Таїсія КРИСЬКО•

Leave a Reply