Підполковник поліції Віталій Мельниченко: ”Не ріжуть і не вирубують ліс тільки ледачі, а таких залишилось мало. Зате замість дерев у нас скоро ростимуть лише бур’яни”

Тому працівникам Балтського відділу по
ліції доводиться нести нелегку службу, охороняючи від незаконних вирубок лісові насадження та лісосмуги, затримуючи порушників.Ось і позавчора на штрафмайданчик відправили два автомобілі з деревиною, третій, який ми сфотографували, ще знаходився на території відділу.Ситуацію, як крик душі, прокоментував т. в. о. начальника, підполковник Віталій Мельниченко:

— Незаконні вирубки дерев- питання сьогодні архіважливе, це серйозна проблема, з цим треба боротися і боротися спільно.Ми ловимо порушників, затримуємо, відправляємо справи до компетентних органів, підраховуємо збитки району і держави.А вони величезні. Їх видно навіть після таких нескладних підрахунків: беремо кількість дворів у районі, кількість негазифікованих дворів і кількість дров, проданих держлісгоспом населенню.Виходить, що продано зовсім мало, цифри абсолютно не порівнювані.То чим же опалюються будинки? У нас всі — за природу, за Україну, але бачать як вирубують і везуть високоякісну деревину людям на подвір’я і мовчать. Ті швиденько забирають і ховають дрова й ніколи нікому не скажуть, де взяли.То чого ж ми чекаємо? Екологи б’ють на сполох: одне дерево діаметром 30 сантиметрів треба ростити ціле століття. А ми його спилюємо, вирубуємо, маючи швидкоплинний матеріальний інтерес! І найголовніше — всі розуміють, що з цим треба боротися, що завтра замість лісів самі лише бур’яни залишаться.
Шановні жителі району!
Ми готові з вами співпрацювати! Я не прошу, щоб хтось десь у лісі в засідці сидів.Побачили- зателефонуйте.Таких випадків тепер багато, бо осінь на порозі, попит породжує пропозицію.Не ріжуть і не вирубують ліс тільки ледачі, а таких залишилось мало. Обладнання, транспорт є.Причому ті, хто на цьому заробляє, своїх рук не бруднять, ніде не фігурують.Попадаються звичайні роботяги, часто люди з сумнівним минулим.Вони пиляють, рубають, вантажать… Спиляв п’ять дерев і потрапив на очі поліції — треба компенсувати збитки державі, а це сотні тисяч гривень.Суд все одно їх відсудить.Тож перш ніж чинити протизаконні дії, слід сто п’ятдесят разів замислитися про наслідки.
Цікаво, а яких результатів чекають працівники Котовської дистанції “Укрзалізниці”, які надіслали нам низку заяв про те, що на території Білиного вирубують іхні лісосмуги? Ми реагуємо, затримуємо машини, людей, а дати хід справам не можемо, бо
… не з’являються до поліції представники власника. Що б це означало- доводиться тільки здогадуватися.
Ще раз закликаю всіх свідомих громадян до співпраці.Збережемо ліси- здоровіші будемо!
Наш кор.

Leave a Reply