Рада регіонального розвитку: тези та корисна інформація

Сергій КОЛЕБОШИН,заступник голови облдержадміністрації:
“Децентралізація – одна з найбільш фундаментальних реформ, які відбувалися в нашій державі за всі роки Незалежності. І мені дуже приємно знаходитися в Балті, бо саме тут ми маємо той майданчик, об’єднану територіальну громаду, що демонструє успішність цих реформ, їх перспективність і те, що вони спрямовані на людей. Зібрання саме у форматі ради регіонального розвитку мають бути таким камертоном, де ми дивимося, що зробили, як зробили, обговорюємо , як рухатись далі. А рухатися є куди, є досить багато програм, направлених і на розвиток медичної сфери, і на розвиток освіти, і на розвиток інфраструктури. Можна досить багато говорити про те, що вже зроблено. Ви й так, кожен, хто тут мешкає, все це бачите. Головна мета мого короткого вступного спічу (промови – ред.) полягає в тому, що ми зобов’язані зробити все для того, аби ця реформа продовжувала свій рух. Ми зобов’язані дотримуватися послідовності дій, бо коли маємо «штовхання» з боку в бік, звісно, що говорити про якийсь розвиток не можна. Я дуже вдячний всім вам, адже саме праця кожного з вас є показником успішності об’єднаної територіальної громади, показником успішності реформ, започаткованих Президентом України”.
___________________________________________
Роман КАЦМАЗА,голова райдержадміністрації, голова ради регіонального розвитку району
«Користуючись нагодою, ми звертаємось до голови ОДА щодо вирішення проблеми колгоспних лісів. Вважаємо, що їх треба передати у комунальну власність сільських рад для того, щоб ці зелені насадження мали власника, для того, щоб припинити їх вирубку».
***
«Пріоритетні напрями на 2019 – 2021 роки: поглиблення процесу децентралізації як ключової реформи розвитку сільських територій і країни; розвиток інфраструктури району як шлях до підвищення якості та стандартів життя населення; залучення інвестицій для розвитку економіки району; енергоефективність, енергозбереження, термомодернізація – забезпечення економного використання енергетичних ресурсів; продовження реформи в галузях освіти, медицини, культури для забезпечення населення якісними та доступними послугами».
***
«У тандемі з Балтською ОТГ ми теж пішли шляхом повної інвентаризації нерозподілених (невитребуваних паїв) земельних ділянок колективної форми власності, яка проходила з виїздами на місця. Виявлено понад 2000 гектарів нерозподілених земельних часток-паїв. Я впевнений, що додаткові надходження до місцевих бюджетів у 2019 становитимуть понад 5 000 тис. грн.».
***
«У 2018 році компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва отримали 30 суб’єктів господарювання на загальну суму – 1 499,7 тис. грн. Не залишились поза увагою ті, хто займається тваринництвом: 45 громадян вже отримали дотацію на 57 голів молодняка ВРХ на загальну суму 44,5 тис. грн.; 488 громадян подали документи на отримання дотації на 841 голову молодняка ВРХ на загальну суму 525,0 тис. грн.».
***
«Надання соціальних послуг відбувається у повному обсязі. Коли я прийшов на посаду, доводилось «пачками» розглядати скарги та звернення громадян. Сьогодні люди просто звертаються за роз’ясненнями”.
***
«Наша стратегічна мета у 2019 році – збільшити кількість адмінпослуг. За три минулих роки адмінцентр (ЦНАП) надав 21 тисячу послуг, до бюджету надійшло понад 2,5 млн. гривень за їх надання.».
***
«Динаміка надходжень загального фонду зведеного бюджету Балтського району за 2016 -2018 рр. (без урахування офіційних трансфертів) виглядає так: 14 млн. грн. – у 2016 році; у 2017 – надходження зросли на 6,7 млн. грн. та становили 20,7 млн. грн. (темп росту 146,8%), у 2018-му, порівняно з попереднім, отримано на 4,5 млн. грн. більше (надходження становили 25,2 млн. грн.,темп росту 121,7%).».

____________________________________________
Олексій ПАНТІЛЄЄВ,голова районної ради та госпітальної ради Госпітального округу №6
«Після обговорення стану та напрямків діяльності центральних районних лікарень на території Госпітального округу №6, члени ради дійшли висновку, що саме комунальне підприємство «Балтська ЦРЛ» може претендувати на статус лікарні інтенсивного лікування першого рівня».
***
«Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва презентувала проект реформування медичних закладів на території округу. Вона звернула увагу на те, що лікарні працюють в системі єдиного медичного простору і це нормально,коли медичні заклади в межах одного медичного округу спеціалізуються на тому чи іншому виді медичної діяльності. Основа для спеціалізації – «кого обирають пацієнти», які йдуть за якісною допомогою і гарними умовами. Вона звернула увагу на слайд з діаграмою з кількістю хворих, пролікованих в Балтській ЦРЛ з інших районів округу. Також нагадала, що вторинна ланка фінансується за рахунок державної медичної субвенції та розраховується на кількість мешканців відповідного району. Отже, хворі проліковуються у КП «Балтська ЦРЛ», а договір про проведення медичної субвенції за надані медичні послуги укладений лише з Савранською радою. Виступив і заступник голови ОДА Свічинський, який звернувся до учасників зібрання з пропозицією укладати договори про передачу частини медичної субвенції за надані послуги мешканцям інших районів у межах округу. Хочу зазначити, що після засідання Кодимською та Любашівською районними радами прийнято рішення про укладання відповідних договорів. І вже між Кодимською та Балтською районними радами такий договір укладено. Але за його умовами відшкодування за лікування за рахунок медичної субвенції відбуватиметься, якщо пацієнт буде направлений сімейним лікарем Кодимського ПМСД. Якщо ж пацієнт приїде до Балтської лікарні за власним бажанням, то Кодимська районна рада поки що не відшкодовуватиме витрат».

_______________________________________________

Сергій МАЗУР, очільник Балтської об’єднаної територіальної громади:
«На законодавчому рівні закріплено трирічне бюджетне планування як більш ефективна форма управління економікою. Така норма вводиться для того, щоб процеси були прогнозовані з точки зору податкового навантаження, з точки зору розвитку регіонів».
***
«У 2019-2021 роках планується початок роботи 5-ти нових підприємств: ТОВ «Балта-Солар» (с.Білине), ТОВ «Білине-Солар» (с.Пасицели), ТОВ «Енергетичні іноваційні системи», ТОВ «Оптикон-Соляріс» (с.Білине), ТОВ «Балта Грін Енерджі» (с.Білине), ТОВ «Гарбіс» (с.Білине) – будівництво п’яти сонячних електростанцій загальною потужністю 50 мегаватт та вітрової електростанції з плановою потужністю 22,4 мегаватта за рахунок приватних інвестицій. Очікувана сума інвестицій складе: сонячні електростанції – близько 15,0 млн.грн.; вітрова електростанція – близько 850,0 млн.грн.».
***
«Ще залишаєть-
ся великий тіньовий сегмент найманої робочої сили, зокрема, в сфері транспорту, торгівлі. У нас працює робоча група з легалізації робочих місць, яка буде більш жорстко діяти: маємо всі важелі та механізми для того, щоб накладати штрафні санкції на тих, хто не сплачує податки».
***
«Ми сьогодні чітко бачимо, що дорожнє будівництво активно ведеться в країні. В Одеському регіоні – за рахунок митного експерименту, який запропонував голова ОДА. Уряд та Президент його підтримали. Нам вдалося позаминулого року вирішити проблему у напрямку Кодими, сьогодні проектується напрямок на Подільськ та Саврань. Нам треба це робити з урахуванням соціальних складових медичної галузі, освіти, потреб бізнесу. Ми «підлатали» дорогу на Криве Озеро. Але сьогодні є великі поблеми в напрямку Вінниці (на території ОТГ – особливо на Саражинку, Перейму). Ми працюємо над тим, щоб цей процес запустити. Продовжимо капітальний та поточний ремонти комунальних, регіональних та державних доріг, мостів та пішохідних переходів в межах території громади. Для комунальних доріг Балтської ОТГ вже передбачено понад 13 млн. грн в державному бюджеті».
***
«У 2019 рік ми входимо з повною зміною системи житлово-комунального господарства. Будемо змінювати систему роботи «Водоканалу», зокрема, планується перехід на автоматичне керування насосними агрегатами з забезпеченням режиму плавного пуску «Каскад-ПП» та ультразвукових лічильників холодної води в напірних трубопроводах на артезіанських свердловинах».
***
«На 2019-2021 роки є два важливих пріоритети: виготовлення проектної документації та початок будівництва очисних споруд і полігону твердих побутових відходів».
***
«Одне з важливих завдань, яке ставимо перед собою – просити підтримки всіх щодо висадження нових лісів на землях комунальної власності (такої землі є досить багато), та повернення до питання розвитку садівництва, бо є сьогодні державні програми, які передбачають компенсації під розвиток садівництва».
***
«Мною було оголошено рік спорту не для політичних гасел, а для того, щоб ми могли інтегрувати систему ДЮСШ, яка раніше фінансувалась за залишковим принципом, в систему освіти».
***
«65% відсотків бюджету йде на освіту. За три роки 41 млн. гривень – це тільки питання розвитку».
***
«Мною було оголошено рік спорту не для політичних гасел, а для того, щоб ми могли інтегрувати систему ДЮСШ, яка раніше фінансувалась за залишковим принципом, в систему освіти».
***
«У 2019-му році на медичну систему України, в тому числі й медичні заклади, розміщені на території громади, чекає масштабна трансформація.
Сімейні лікарі отримають нові інструменти роботи: електронні інструменти (електронна медична карта, електронний рецепт, електронне направлення, електронний лікарняний) та можливість направляти своїх пацієнтів на додаткові обстеження до вузьких спеціалістів у поліклініку ЦРЛ».
***
«Завдяки створенню сприятливого інвестиційного клімату протягом трьох років у громаді розпочали роботу такі нові великі підприємства: ТОВ «Чесне ХПП» (кількість працівників – 48 осіб) та ТОВ «Віво -Технопарк» (кількість працюючих – 50 осіб)».
***
«Ми вже показали за останні роки: коли є єдність та бажання, ми можемо навчитися і багато чого змінювати. Все те, що тепер презентуємо на слайдах, – не зі світу фантастики. Це все ми спільно робимо – від рівня села до рівня країни. Ми маємо підтримку Президента, підтримку Уряду, обласного керівництва. Сьогодні, як ніколи, нам потрібна єдність. Давайте активніше працювати, щоб край, де ми живемо, був кращим для наших дітей».
________________________________________________
Сергій КОЛЬЦОВ, директор ДЮСШ:
“Три року тому, коли відчули, що у нас буде достатній фінансовий ресурс, ми з тренерами вирішили : повністю змінимо спрямованість спортивної школи”.
***
“Новий вектор тренерів ДЮСШ- працювати не на кількість, а на якість – був підтриманий керівництвом
міста і відділом освіти. Це дозволило кардинально змінити комплектування груп та займатись не набором, а вбором талановитих дітей, які мають здібності в певному виді спорту”.
***
“Мені довелося пограти за кордоном. Вивчивши досвід таких країн як Бельгія, Ісландія, Бразилія, де дуже розвинені ігрові види спорту, я для себе зрозумів, що радянська система, коли в одній групі – по 18 дітей, один тренер не може дати тієї бази, яка потрібна для розвитку спортсменів. Ми прийняли рішення роздробити групи на 3, на 4. Коли іде більш складна підготовка, тренер працює з 5-6 дітьми.
За останні три роки нам вдалося виростити плеяду дітей відносно одного віку (це хлопці й дівчата 2003, 2004, 2005 років народження), які зростали в зовсім інших умовах та системі цінностей. Десять з них тепер навчаються у Київському ліцеї- інтернаті, команди якого є базовими збірними України”.
***
“Протягом трьох років отримали такий фінансовий ресурс! Раніше ми мали на розвиток 10 тисяч гривень і їх вистачило дах відремонтувати в адмінбудівлі на стадіоні. Тепер ця цифра зросла в десятки та сотні разів. Якщо порахувати , скільки було вкладено в систему спорту – незрівнянно. Вся ця робота звичайно що підкріплена і тренерською віддачею, розумінням всіх цих процесів керівним апаратом міської ради”.
***
“Наша спортивна база вже настільки відповідає професійним критеріям, що ми цього року змогли до себе запросити збірну України (волейболісток 2004 року народження) та збірну України 2002 року для підготовки до Чемпіонату Європи”.
***
“Будівництво нової спортивної школи дасть поштовх не тільки для розвитку дітей, але й для розвитку професійного спорту. Ця зала стане осередком розвитку спорту не тільки в Балтській громаді, а на всій півночі області”.
***
“Ми запровадили регулярні чемпіонати з міні-футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу та шашок, у яких беруть участь всі сільські школи громади, залучено більше п’ятисот дітей. Це дає поштовх для розвитку спорту не тільки в місті, а й на селі. Якщо взяти витрати (50 тисяч гривень на рік, це – 100 гривень на одну дитину), але користі від того дуже багато. У нас завдяки цьому багато дітей почали приїздити на тренування”.
***
“Серед позитивних змін – створення спортивного клубу «Балта» для підготовки професійних спортсменів. Ми цього року у тестовому режимі підписали контракт з нашими футболістами на три місяці, які грали в чемпіонаті області. Вони повністю як професіонали отримували зарплату. І якщо цього року добудуємо спортивну залу, зможемо вже восени створити професійну волейбольну команду, яка братиме участь у першості чемпіонату України жіночих команд у першій лізі. У нас є достатня кількість дівчат-волейболісток”.
***
“Будемо ініціювати утворення спортивних класів на базі школи №2-гімназії, коли буде побудовано спортивну залу”.

____________________________________________________
Олександра ЛУГОВА, заступник директора КЗ «Балтський педагогічний коледж» з навчальної роботи.
“Ми одними з перших в Україні перебудували зміст підготовки фахівців. Шляхом вкраплення. Бо розуміли, що наступні чотири роки наша початкова школа працюватиме за двома державними стандартами – 2011-го року (це 2, 3,4 класи) і 2017 року («Нова українська школа»). Навантаження на наших студентів значно зросло. Мало лекційних , семінарських занять , ми зрозуміли, що треба обов’язково вводити спецкурси. Таких 3 спецкурси розпочали свою роботу з 1 вересня 2017 року («Сучасні педагогічні технології в початковій освіті», «Нова українська школа. Основи психологічної підготовки вчителя початкової освіти до роботи в умовах Нової української школи», «Державний стандарт початкової загальної освіти. Моделювання процесу в умовах української школи»)”.
***
“Своєю активністю ми звернули увагу на себе наших колег-викладачів вищих навчальних закладів першого , другого рівня акредитації, які приїздили до нас за досвідом, яким ми охоче ділилися. Було проведено дуже багато заходів і зустрічей, які тривали протягом усього періоду до 1 вересня 2018 року”.
***
“У 2018 -му нам усміхнулася доля, тому що за ініціативою Максима Володимировича Степанова і за підтримки Сергія Валерійовича Колебошина наш навчальний заклад був включений до Експерименту всеукраїнського рівня «Навчально-методичне забезпечення підготовки вчителів в умовах реформування освітньої галузі у 2017-2022 pp.». А трішечки пізніше – й до Експерименту регіонального рівня «Нове покоління вчителів нової української школи». Це надзвичайно велика відповідальність покладалася на наш педагогічний колектив, тому що , крім підготовки молодих вчителів, молодих спеціалістів, нам потрібно було одночасно займатися перепідготовкою вчителів 4-х класів, які з 1 вересня повинні були повести першокласників вже у нову українську школу”.
***
“Ми облаштували другу лабораторію. Це інноваційно-тренінговий клас (наразі він ще дообладнується). Ми спроможні сьогодні вести ось таку перепідготовку вчителів з Кодимського, Окнянського, Савранського , Ананьївського,Балтського районів, Балтської громади. Близько 70-ти вчителів пройшли перепідготовку в попередньому році й ось щойно тільки закінчилася остання сесія перепідготовки вчителів для роботи з 1 вересня 2019-го року”.
***
“Ми входимо у Проект «Сприяння освіті» (LEGO Foundation) з ініціативи його керівника Оксани Рома, яка в жовтні відвідала наш навчальний заклад. Вона відвідала заняття наших студентів-гуртківців LEGO в другій школі, в дитячому садочку і настільки пройнялася побаченим, що запропонувала увійти в цей проект, який дасть можливість розповсюджувати цю технологію для розвитку дітей , використовуючи різноманітні вправи на уроках безпосередньо в освітньому просторі, а також і в позанавчальний час”.

***
“2019-й повинен стати роком змін, які ми повинні продукувати для того, щоб наш навчальний заклад набув іншого типу та іншого статусу. 23 грудня рішенням обласної ради ми отримали право називатися комунальним закладом «Балтський педагогічний коледж». Але це поки що вивіска. Тепер весь наш педагогічний колектив спрямує всю роботу для того, щоб цього року отримати ліцензію на право освітньої діяльності в бакалавраті”.
***
“Ще хороша новина. Для того, щоб забезпечити науково-дослідницьку роботу систематичним спостереженням (зрозуміло, що нам не завжди зручно бігати то в школу №1, то в другу школу), ми за підтримки обласної держадміністрації отримали вже ліцензію на відкриття першого класу. За чотири роки зможемо побудувати свою початкову школу по одному класу (від першого по четвертий). Думаю, що якість підготовки наших студентів набагато зросте за допомогою дітей, з якими ми будемо кожного дня працювати”.
_______________________________________________________
Анатолій СНІГУР,Новопольський сільський голова
«Наші люди прийняли рішення одностайно приєднатися до Балтської громади. Жителі села розуміють, що манни з неба не впаде. Але коли є позитивна динаміка є у наших сусідів, то серйозний результат будемо і у нас».
***
«Працюючи з 2010 року сільським головою спостерігав динаміку нашого бюджету. Якщо ми мали в 2010 році 300 тисяч гривень на розвиток, то у 2018-му році ми маємо близько мільйона гривень на розвиток нашої громади. На перший погляд є чим похвалитися, але сільська рада об’єднує три населені пункти, це означає що в нас все у трикратному вимірі. Досить широкий спектр куди можна витратити ці гроші. Ми намагаємось вкладати кошти у розвиток соціальної, бюджетної сфери, благоустрій, але все-одно це набагато менше від потреби, заклади функціонують на рівні виживання. Для того, щоб мешканці наших сіл відчували себе соціально захищеними і могли отримати якісне обслуговування, потрібно робити ефективні зміни у всіх сферах – тобто запроваджувати реформи у всі галузі- освітню, медичну, культурну. А основою є реформа децентралізації. На території балтського району є приклад успішної реалізації цієї реформи – Балтська ОТГ…».

_______________________________________________________
Костянтин ПУРЧЕЛ,керівник ТОВ «Паландин-агро»(завод «Оптикон»)

«Ми почнемо переговори для залучення в наш регіон інвестиції для створення виробничих потужностей з переробки сільськогосподарської продукції.
***
«За час існування компанії ми стали одними з ведучих виробників сімейства плугів та глибокорозрихлювачів як в Україні, так і країнах СНД. Надійність та якість стали нашою візитною карткою і ми не збираємось зупинятися на досягнутому. За вісім років ми інвестували у виробництво близько 5 млн. доларів і плануємо вносити й надалі інвестиції в модернізацію, аби йди в ногу з часом».
***
«Ми звернули увагу на таку перспективну галузь як альтернативна енергетика. В даному напрямку у нас є два проекти. Перший передбачає встановлення сонячних панелей на даху наших заводських цехів із запланованою потужністю 500 кВт/год., яку інвестує сама компанія. Для цього проекту вже придбано необхідне обладнання, проходить погодження проект. Другий – знаходиться на підготовчому етапі. Ми завершили переговори і пройшли аудит у одного фінансового інституту з німецьким капіталом з метою залучення інвестицій близько 10 млн. євро на повноцінну сонячну електростанцію потужністю 10 мВт. Наші проекти дозволять виробляти 10,5 мВт/год і зможуть забезпечити потреби нашого району, суттєво збільшивши процес споживання зеленої енергії в регіоні і зробити свій внесок у зберігання навколишнього середовища для нащадків. До 2020 року ми плануємо реалізувати ці проекти».
_________________________________________

Leave a Reply